کد خبر: 933927 A

نماینده مردم البرز در مجلس:

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی بیکاری را مهم‌ترین مشکل امروز کشور عنوان کرد و گفت : بسیاری از آسیب های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد وباید ایجاد اشتغال ورفع بیکاری در دستور کار همه مسئولان قرار گیرد ودر این مسیر از آمار زدگی پرهیز کرده و به سمت اقدام عملی برویم .

به گزارش ایلنا،علی حدادی در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیر مجموعه تعاون،کارورفاه اجتماعی استان البرز با حضور مسئولان تشکلات کارگری و تعاونی و کارفرمایی استان با اشاره به اینکه مسئولان باید دین خود را به آرمان و خون شهدا با خدمت شایسته و کامل به مردم ادا کنند گفت : ما به‌عنوان مسئول در هر منصبی که هستیم باید تمام فکر و عمل خودرا برای مردم بگذاریم و اگر مسئولیتی را قبول کرده ایم باید شبانه روز در فعالیت برای رفع مشکلات مردم باشیم.

 وی  ایجاد تحول و شفافیت را از مهم‌ترین اولویت های مجلس یازدهم توصیف کرد و اظهار داشت : اصلاح قوانینی که دارای ایراد و مانع رشد و تولید هستند دارای اولویت مجلس است و همچنین پیگیری اصلاح نظام بانکی و قانون مالیاتی و فرار مالیاتی و مبارزه جدی با فساد و تبعیض در جامعه، نظارت بدون اغماض از جمله مواردی است که مجلس در دستور کار خود قرار داده است.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  قانون را باید به نفع مردم تدوین کرد، افزود: برخی قوانین موجود ایراد دارد اما در کنار آن بعضی قوانین خوبی داریم که لازم است نظارت بر قوانین دنبال شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در کشور گفت: کشور ما کشور توانمندی است وبهترین نیروی انسانی  وبهترین جوانان را دارد و باید برای رشد و پیشرفت به جوانان توانمند اعتماد کنیم زیرا هر گاه کار به جوانان سپرده شده است نتایج و کارآمدی خوبی مشاهده کرده ایم .

حدادی با اشاره به برخی از مشکلات مردم در حوزه اقتصادی و معیشتی، گفت: در حال حاضر مردم در حوزه اشتغال و معیشت و مسکن مشکلات بسیاری دارند و لازم است با تکیه بر توان داخلی و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این مشکلات برطرف شود.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال ودر راستای آن تامین معیشت مردم در اولویت امور قرار دارد،گفت: باید با مساله محوری و  شناخت دقیق از واقعیت‌های جامعه و اولویت‌های مهم کشور حرکت کنیم واز اشرافی گری فاصله گرفته و مردمی سازی کنیم .

نماینده مردم استان البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت بخش تعاون در ایجاد اشتغال ابراز کرد : تعاونی‌ها در سطح شهرستان‌ها و استان‌ می‌توانند نقش موثری در حوزه اشتغال زایی و رونق تولید استان داشته باشند اگر نظارت جدی در این حوزه اعمال شود وباور قوی به بخش تعاون ایجاد شود .

وی افزود : باید از  ظرفیت‌های بسیار خوبی که در منابع طبیعی داریم  به نفع همه مردم و  در قالب حمایت و تقویت تعاونی‌ها برای ایجاد اشتغال استفاده شود.

حدادی بیکاری را مهم‌ترین مشکل امروز کشور عنوان کرده و گفت : بسیاری از آسیب های اجتماعی ریشه در بیکاری دارد وباید ایجاد اشتغال ورفع بیکاری در دستور کار همه مسئولین قرار گیرد  ودر این مسیر از آمار زدگی پرهیز نموده و به سمت اقدام عملی برویم .

وی در پایان خاطر نشان کرد: برای ایجاد اشتغال در استان البرز ؛ می توان از ظرفیت اقتصاد دانش بنیان و استارتاپ ها در البرز بهره جست و کارهای خوبی  نیزدر این زمینه صورت پذیرفته است ؛ همچنین حمایت و استقبال از سرمایه گذاری موثر در جهت اشتغال نیز باید مورد توجه قرار گیرد تا معضل بیکاری در استان به شکل عملی ریشه کن شود.

در ابتدای این جلسه نیز حسین فلاح نژاد مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان گزارشی از فعالیت های این اداره کل در حوزه های اشتغال و بازار کاراستان،نرخ بیکاری، ارائه تسهیلات روستایی ، مشاغل خانگی،مشاغل آسیب دیده از کرونا، موضوع توسعه تعاونی ها، تعاونی های دانش بنیان ،اقدامات در جهت تحقق سهم تعاون در اقتصاد استان، فعالیت های حوزه روابط کار ، بازرسی کار مراجع حل اختلاف، بیمه بیکاری ناشی از کرونا،رصد و پایش واحدهای تولیدی در ایام کرونا و تعامل شایسته با شرکای اجتماعی و تشکلات استان و وظایف شورای هماهنگی مدیران کل دستگاه های زیر مجموعه ارائه داد.

همچنین مدیران کل عضو شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه تعاون،کار ورفاه اجتماعی و مسئولان تشکلات نیز گزارشی از حوزه های تخصصی خود در استان ارائه کردند.

اداره کار البرز نماینده البرز در مجلس علی حدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر