کد خبر: 933924 A

شهرداری بندرعباس خبر داد ؛

رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس از خاکسپاری اموات کرونایی طبق موازین بهداشتی و شرعی در آرامستان بندرعباس خبر داد.

 به گزارش ایلنا از بندرعباس، علیرضا بهمن نژاد بندری در این ارتباط اظهار کرد: بنابر پروتکل‌های الحاقی وزارت بهداشت،ضمن رعایت و حفظ اصول موارد بهداشتی و سلامت زیستی همه موارد شرعی نیز در تمام بخش‌های حمل، تغسیل، کفن و دفن اموات به صورت کامل در آرامستان بندرعباس رعایت می شود.

وی با اشاره به آغاز شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته در شهرستان بندرعباس افزود: این سازمان نسبت به آماده سازی و تجهیز نیروها و قطعات دفن اموات براساس دستور‌العمل وزارت بهداشت اقدام و همچنین نسبت به احداث قطعه بحران با پیش‌بینی گنجایش ۲۰۰۰ قبر که تا کنون ۲۵۰ قبر حفاری و آماده دفن است ، همچنین تسطیح و پاکسازی مسیر ورودی تدفین این اموات و ایجاد باغچه و کاشت نخل کرد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه اموات کرونایی در آغاز شیوع این ویروس در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس تیمم بدل از غسل انجام می شود، بیان کرد: با اقدامات انجام شده در سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس علاوه بر سالن تغسیل با استقرار دو عدد کانکس و تجهیز آن به عنوان محل تغسیل اموات حاصل از بحران، امر تغسیل اموات حاصل از بیماری کرونا را به عهده گرفت.

 وی ادامه داد: در حال حاضر تغسیل اموات حاصل از بیماری کرونا در ساختمان غسالخانه بهشت زهرا(س) با رعایت پروتکل های بهداشتی و مسائل شرعی در حال انجام است.

 بهمن نژاد بندری اضافه کرد: برای حفظ سلامت شهروندان و پیشگیری از بیماری کرونا تمام خدمات متوفیان از جمله: حمل، تغسیل و تدفین توسط واحد امور متوفیان سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس انجام می‌شود.

 وی تصریح کرد: با توجه به افزایش آمار فوتی در شهرستان و با شروع فصل گرما از خانواده متوفیان خواهشمندیم جهت حفظ سلامت خود و تسریع در امر تغسیل و تدفین اموات از ورود به ساختمان غسالخانه و مشارکت در امور واحد خدمات متوفیان از جمله جابجایی اموات و همچنین تدفین خودداری نموده و فقط بعد از خاکسپاری به آنها اجازه داده می شود جهت قرائت فاتحه با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی اقدام کنند.

رئیس سازمان آرامستان بندرعباس در پایان تاکید کرد: به علت ضرورت قطع ویروس کرونا و پرهیز از تجمع، فقط تعداد اندک از خانواده های درجه یک متوفیان در مراسم خاکسپاری حضور داشته باشند و از هر گونه توزیع مواد خوراکی در محیط بهشت زهرا(س) خودداری و از همه شهروندان تقاضا داریم در محیط آرامستان از ماسک و دستکش استفاده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

خانواده شهرداری ماسک وزارت بهداشت مواد خوراکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر