کد خبر: 933811 A

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خبرداد:

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، از تهیه طرح هادی برای ۷۰۲ روستا و اجرای آن در ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در استان زنجان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، رضا خواجه ای امروز در نشست خبری، با یادآوری اینکه توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت های لازم از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، ادامه داد: با اجرای طرح هادی زمینه توسعه و عمران نقاط روستایی در سطح استان فراهم شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان، از تهیه طرح هادی برای 702 روستا و اجرای آن در 400 روستای بالای 20 خانوار در استان زنجان خبر داد و گفت: میانگین اجرای طرح هادی در کشور 46 درصد و در استان زنجان 56 درصد است.

وی،  اعتبار مصوب سال گذشته برای اجرای طرح هادی از منابع استانی برای  62 روستا را 123 هزار و 983 میلیون ریال خواند و گفت: مبلغ این اعتبار از منابع ملی برای  19روستا 45 هزار میلیون ریال است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اشتغال و شرایط مطلوب  موجب توسعه روستایی و ماندگاری جمعیت در روستاها می شود، گفت: در حال حاضر توسعه روستایی با محوریت اشتغال و معیشت در دستور کار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان با یادآوری اینکه با ایجاد اشتغال و بهره وری می توان به توسعه روستایی دست یافت، تصریح کرد: به همین منظور بنیاد مسکن با اجرای طرح هادی در این زمینه خدمات ارزشمندی به روستائیان ارائه کرده است.

خواجه ای از طرح های هادی روستایی به عنوان مهمترین ابزار مدیریت توسعه روستایی یاد کرد و گفت: این طرح علاوه بر جنبه‌های کالبدی روستاها، جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مورد توجه قرار می گیرد.

به گفته وی، در اجرای طرح هادی روستاها، باید به حفظ ساختار سنتی روستاها در ابعاد گوناکون فرهنگی و اجتماعی و استفاده از منابع و مصالح بومی، توجه ویژه داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان /رضا خواجه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر