کد خبر: 933804 A

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان :

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان ، با اشاره به اجرای طرح های آبخوان داری در مناطق مختلف استان به ویژه در دشت‌های بحرانی گفت: می توان عطش این مناطق را با اجرای طرح آبخوان داری تا حد قابل قبولی کاهش داد.

به گزارش ایلنا از زنجان به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، خلیل آقاجانلو، گفت: با اجرای طرح های آبخوان داری آب های سطحی و روان که امکان هدر رفت آنها بالا است، به آب های زیرزمینی و منابع آبی ارزشمند تبدیل می شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان، با تاکید بر این که آبخوان داری نقش مهمی در کاهش خسارات سیل، کم آبی و خشکسالی دارد گفت: در حال حاضر 13 طرح آبخوان داری در استان اجرا شده است.

وی افزود: با انجام مطالعات و شناسایی مناطق بحرانی و همچنین با اجرا و تکمیل پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری در مناطق مختلف استان به ویژه دشت های بحرانی سیلاب ها مدیریت می شود.

به گفته مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در حال حاضر 4 پروژه با اعتبارات استانی و همچنین اعتبارات صندوق توسعه ملی از سال 1398 در حال اجرا است که شاخص ترین آن ها طرح آبخوان داری روستای چهرآباد در شهرستان زنجان است.

این مقام مسئول از افتتاح این طرح در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: سال گذشته با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی  حدود  100 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای طرح های مهم اختصاص یافت که سهم استان زنجان از این اعتبار حدود 26 میلیارد تومان بود.

وی افزود: امسال نیز از محل صندوق توسعه ملی حدود 16 میلیارد تومان برای استان زنجان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان /خلیل آقاجانلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر