کد خبر: 933792 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: هدفگذاری ما در سال جاری تکمیل و بهره برداری ۹۰ پروژه نیمه تمام تا پایان امسال است.

فرزاد فتاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در بردسکن گفت: برای تکمیل این تعداد پروژه نیمه تمام ورزشی 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز است ولی هدفگذاری ما در سال جاری تکمیل و بهره برداری 90 پروژه نیمه تمام تا پایان امسال است و احداث 50 زمین چمن مصنوعی ، 12 خانه جوان و تعدادی استادیوم ورزشی از مهم ترین این پروژه ها است.

وی  با اشاره به اینکه اعتبارات اختصاص یافته سال گذشته ورزش استان به هیچ وجه مناسب نبود، گفت: اعتباراتی که امسال برای حوزه ورزش استان به تصویب رسیده است از محل اعتبارات استانی 80 میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته خوب است ولی باید منتظر بمانیم و ببینیم وضعیت تخصیص ها چگونه خواهد بود و پیش بینی ما این است اعتبارات کل  استان از محل اعتبارات استانی و شرکت توسعه به 150 میلیارد تومان برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی از پیگیری تخصیص 800 میلیون تومان اعتبار برای احداث استادیوم و چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شهید اسماعیلی بردسکن از طریق وزارت ورزش و جوانان خبرداد و گفت: برای اینکه استادیوم آبرومندی در بردسکن احداث شودحداقل یک میلیارد و 600 میلیون تومان اعتبار نیاز است که می‌طلبد نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز برای این مهم پیگیری کند. 

فتاحی از احداث دو زمین چمن مصنوعی تا پایان امسال در دهستان درونه و رکن آباد از توابع شهرستان بردسکن خبرداد و گفت: خوشبختانه شهرستان بردسکن با بیش از 20 فضای ورزشی، سرانه ورزشی آن به ازای هر نفر بیش از یک متر مربع است درصورتی که متوسط استان 55 صدم متر مربع است که نسبت به جمعیت شهرستان بالاترین سرانه ورزشی را دارد.

وی از احداث و تجهیز 200 خانه ورزش روستایی در استان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: امسال هم برنامه داریم تاپایان امسال در صورت تامین مکان مناسب 200 خانه ورزش روستایی دیگر را تجهیز و راه‌اندازی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی کمبود نیرو در ادارات ورزش و جوانان شهرستان‌ها را یک معضل اساسی عنوان کرد و گفت: متاسفانه برخی از ادارات ورزش و جوانان استان فاقد نیرو و برخی نیز یک یا دو نفره اداره می شوند.

وی اظهارداشت: امسال هم 3 شهر در استان به شهرستان ارتقاء پیدا کرده است که هنوز برای تامین نیروی ادارات ورزش و جوانان این شهرستان ها هیچ فکری نشده است و حداقل  50 نیروی جدید نیاز است تا در ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها بکارگیری و جذب شوند.

خراسان رضوی زمین ورزش و جوانان گفتگو با ایلنا ورزش و جوانان خراسان رضوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر