کد خبر: 933774 A

نماینده فومن و شفت خبر داد ؛

نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت:از طریق مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، در تکاپوی تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی هستیم.

به گزارش ایلنا از فومن،خلیل بهروزی فر نماینده مردم شهرستان های فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، در سالن اجتماعات شهید  بهشتی آموزش و پرورش با مربیان پیش دبستانی شهرستان دیدار و گفت و گو کرد.

بهروزی‌فر ، نقش مربیان پیش دبستانی را در یادگیری مهارت‌های روانی، حرکتی و سازگاری اجتماعی بسیار مهم دانست و افزود:  بحث آموزش در سنین پایین برای کودکان در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که باید از همان ابتدا برای نهادینه کردن اهداف تحصیلی و آموزشی در اذهان کودکان اقدام کرد و در این راستا نقش مربیان پیش دبستانی بسیار حائز اهمیت و خطیر است.

خلیل بهروزی‌فر در ادامه سخنان خود اظهار کرد: دوره پیش دبستانی فرصتی برای تقویت مهارت های اجتماعی، هیجانی و خلاقیت در کودک است و مربیان پیش دبستانی باید محیطی شاد برای کودکان فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: از طریق مجمع نمایندگان استان در مجلس ، در تکاپوی تعیین تکلیف نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی هستیم.

فاضل فاضل نیای فومنی مدیر آموزش و پرورش فومن با بیان اینکه ۸۳ مربی پیش دبستان در شهرستان مشغول به فعالیت آموزشی هستند، گفت: این نیروها به صورت غیردولتی و به عنوان موسس و مربی در مدارس شهرستان مشغول به فعالیت آموزشی هستند که از این تعداد نیروها ۷۰ درصد آنها در تمامی مدارس  مقطع ابتدایی شهری و مابقی افراد در بخشی از مدارس روستایی مشغول به یاددهی نوآموزان پیش دبستان هستند.

وی در ادامه با اشاره به بازنشستگی بیش از ۱۹۰۰نفر از نیروهای انسانی استان در سال تحصیلی پیش رو، بر جذب متناسب نیرو با لحاظ کردن صلاحیت های علمی، تربیتی و روانشناختی اشاره کرد و افزود: استان با چالش کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مواجه خواهد بود. از نماینده شهرستان خواستار پیگیری و جذب نیروهای پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش شد.

در پایان محمدحسین فیکویی کارشناس مدارس غیردولتی آموزش و پرورش شهرستان، گزارشی از فعالیت‌های نیروهای پیش دبستانی و مراکز آموزشی غیردولتی را ارائه داد.

 

بازنشستگی مجلس شورای اسلامی مدیر آموزش و پرورش نماینده مردم پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر