کد خبر: 933739 A

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان:

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، گفت: نرخ تورم خرداد ماه در استان گیلان ۲۶.۸ درصد بوده که از این نظر استان در جایگاه بیست و یکم کشور قرار دارد.

به گزارش ایلنا از رشت، وحید طیفوری با اشاره به انتشار شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارها، نرخ تورم و متوسط قیمت برخی اقلام خوراکی در خرداد ماه امسال، اظهار کرد: نرخ تورم خرداد ماه در استان گیلان ۲۶.۸ درصد است.

وی با بیان اینکه نرخ تورم کشور در این ماه ۲۷.۸ درصد است، افزود: استان گیلان در مقایسه با سایر استان در این زمینه در جایگاه بیست و یکم کشور قرار دارد.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به اینکه پایین‌ترین نرخ تورم در خرداد ماه مربوط به استان آذربایجان غربی با ۲۴.۲ درصد است، گفت: استان ایلام با ۳۳ درصد بالاترین نرخ تورم کشور در خرداد ماه امسال را داشته است.

وی ادامه داد: نرخ تورم گروه عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات کشور برابر ۲۷ درصد و گیلان برابر ۲۳.۹ درصد و نرخ تورم گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات کشور و گیلان به ترتیب ۲۸.۲ و ۲۸ درصد بوده است.

طیفوری با بیان اینکه مقدار تغییرات تورم نقطه به نقطه خردادماه امسال را در کشور و استان به ترتیب برابر ۲۲.۵ و ۲۰.۳ درصد است، گفت: بررسی تغییرات شاخص قیمت خرداد ماه سال جاری نسبت به ماه گذشته نشان می‌دهد که مقدار تغییرات تورم ماهانه در کشور برابر ۲ درصد و در استان برابر ۲.۴ درصد است.

 

آذربایجان غربی استان گیلان تورم سازمان مدیریت و برنامه ریزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر