کد خبر: 933723 A

فرماندار رشت در جلسه ستاد مقابله با کرونا:

فرماندار رشت با تاکید بر لزوم اتخاذ رویکر واقع بینانه برای مقابله با کرونا، اظهار داشت: کاهش حساسیت عمومی در قبال بیماری کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، تهدیدی جدی برای سلامت و اقتصاد است.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با تقدیر از زحمات و تلاش های همه اعضای این ستاد به ویژه مومنی زاده فرماندار سابق در راستای کنترل نسبی این بیماری در سطح شهرستان رشت، گفت: در شرایطی که پیشرفته ترین کشورهای دنیا از جمله آمریکا در مقابل بحران کرونا دچار خسارات جبران ناپذیری در حوزه سلامت و اقتصاد شدند، باید قدردان همه زحمتکشان این حوزه باشیم که با وجود تحریم های بسیار سخت علیه کشور، توانستند در این زمینه موفق عمل کنند.

وی با بیان اینکه بحران کرونا به دو حوزه سلامت و اقتصاد جامعه ضربه وارد کرد، افزود: برای افق آینده باید واقع بینانه به موضوع بنگریم و با توجه به اینکه تاکنون هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری کشف نشده، باید خودمان را برای شرایط متفاوت و سخت نیز آماده کنیم.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبیل زدن ماسک، شست وشوی مداوم دست، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از تجمعات، گفت: یکی از نگرانی‌هایی که برای مقابله با کرونا وجود دارد کاهش حساسیت های مردم نسبت به این بیماری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است که می تواند به عنوان یک تهدید جدی تلقی شود.

فتح اللهی با بیان اینکه تداوم وضعیت سفید و شرایط مناسب برای کسب وکار نیازمند همکاری مردم و حفظ حساسیت آنان در قبال مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است، از مسافران و گردشگران نیز خواست: نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جدیت لازم را داشته باشند.

 

 

اقتصاد جامعه سلامت ماسک مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر