کد خبر: 933722 A

با مشارکت یک شرکت دانش بنیان انجام شد؛

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از راه‌اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی و بندری با مشارکت یک شرکت دانش بنیان خبرداد و گفت: علاوه بر این امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار نیز در بندر شهید رجایی فراهم شده است.

به گزارش ایلنا از بندرعباس،الله‌مراد عفیفی پور با اشاره به پیامدهای ناشی از تحریم ها درصنعت هایتک اظهار کرد: تحولات فناوری‌های روز دنیا درحوزه ناوبری دریایی بسیار سریع اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: ما نیز برای افزایش سطح تکنولوژی، ارائه خدمات بهتر همچنین بروز ماندن در این حوزه با وجود تحریم‌های ظالمانه بهره گیری از توان و دانش متخصصان شرکت‌های دانش بنیان را با هدف تولید بومی علم در این بخش بعنوان یک اصل در دستور کار قراردادیم .

عفیفی پور عواملی نظیر فرسودگی بردهای الکترونیکی رادارهای سامانه VTS و خارج از سرویسی پی در پی رادارها و کاهش کارایی سایتهایVTS ، همچنین عدم پشتیبانی شرکت های خارجی به بهانه تحریم ها، قیمت بالای خرید قطعات و ارزبری را مهمترین مشکلات و چالشهای پیش رو در این بخش دانست و تصریح کرد: مجموع این عوامل که از سوی دشمنان به ابزاری برای اختلال و ناکارامدی خدمات دریایی به کشتی های متردد در آبهای حاکمیتی ایران مبدل شده بود فرصت را برای حضور متخصصان ایرانی و شرکت های دانش بنیان و آزمونی برای بهرگیری از اندیشه بومی در این عرصه مهیا کرد.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: با درک صحیح از مقتضیات و اتکا به خودباوری ملی  ایجاد کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی،تجهیزات مخابراتی و بندری در مجتمع بندری شهیدرجایی  آغاز و با راه اندازی این کارگاه انجام تعمیرات اساسی 3 عدد مادربرد رادار و 4 عدد برد TC3 رادار با موفقیت کامل توسط یکی از شرکت‌های دانش بنیان انجام شد.

مدیر کل بنادر و دریا نوردی استان هرمزگان تاکید کرد: خرید هر عدد مادربرد حداقل 20هزار دلار و هر عدد برد TC3 حداقل 10هزار دلار  ارزبری درپی  داشت که با انجام موفقیت آمیز این تعمیرات بشکل کاملا بومی از خروج 90هزاردلارارزی جلوگیری شد.

به گفته عفیفی پور  تعمیرات فوق باعث راه اندازی مجدد تجهیزات راداری درسایتهای بهمن قشم، هنگام هرمز، کیش رادار، کیش سنتر و جزیره فارور شد.

قشم مشکلات بنادر هرمزگان رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر