کد خبر: 933538 A

معاون استانداری البرز تاکید کرد:

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز انتقال صحیح و به موقع اخبار به مردم را گامی موثر در مدیریت بیماری کرونا برشمرد و گفت : حفظ حساسیت جامعه نسبت به بیماری کرونا وظیفه شورای اطلاع‌رسانی است و شفافیت و برخورد صادقانه در اطلاع‌رسانی اعتماد عمومی را تقویت می‌کند.

به گزارش ایلنا، نورمحمد فردی در یازدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان البرز اظهار داشت:  شورای اطلاع رسانی استان ها رویکرد صرفا اداری نداشته بلکه جامع نگر و در راستای اهداف نظام و رویکردهای دولت تدبیر و امید فعالیت می کند.

وی افزود: فقدان نگاه وحدت آمیز می تواند برای کشور مشکل ایجاد کند بنابراین مشارکت مردم در همه فرایندها تنها راه در مسیر اداره جامعه است و این مهم با اطلاع رسانی و تبیین رویکرد اقناعی منطبق بر واقعیات میسر می شود. 

معاون استاندار گفت: باید آثار بزرگ ملی و حضور مردم را در همه زمینه ها از جمله؛ حمایت ها در عرصه مقابله با کرونا داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: باید علاوه بر استفاده از فضای مجازی در راستای رسیدن به جامعه هدف از ظرفیت دانشگاهها در خصوص تولید محتوا و معرفی قابلیت های استان حداکثر بهره را برد.

فردی با عنوان اینکه صدا و سیمای استان مصاحبه با  مسئولین استان و مدیران کل و افراد تاثیرگذار با هدف نشاط افزایی را دنبال کنند، تاکید کرد: باید صدا و سیمای استان نسبت به تولید محتوا و انعکاس ان از شبکه استانی و ملی اقدام نماید.

وی بر ضرورت سیاستگذاری و تبیین خط مشی اطلاع رسانی و تعیین خط مشی ها و راهبردهای لازم برای هدایت افکار عمومی در راستای تسهیل وظایف دستگاهها تاکید کرد و افزود: هماهنگی برای ایجاد امید در جامعه و استفاده از ظرفیت های مردمی ضروری است.

وی با بیان اینکه اعضای شورای اطلاع رسانی پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در مورد تشکیل زیر مجموعه شورای اطلاع رسانی به صورت مکتوب به دبیرخانه شورا اعلام نمایند، افزود: از تمامی ظرفیت های فضای مجازی، رسانه ها و خبرنگاران به منظور اطلاع رسانی به مردم راه های پیشگیری و مقابله با کرونا استفاده می کنیم.

فردی با بیان اینکه همه ما برای مقابله با این ویروس باید احساس مسئولیت داشته باشیم، تصریح کرد: برای آگاهی بخشی مردم تهیه گزارشات مردمی و انتشار در فضای مجازی در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: از ظرفیت تلویزیون های اینترنتی، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و  شهرستان های استان برای تولید محتوا و آگاهی بخشی مردم در حوزه کنترل کروناویروس و رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده شود.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان البرز انتقال صحیح و به موقع اخبار به مردم را گامی موثر در مدیریت بیماری کرونا برشمرد و گفت : حفظ حساسیت جامعه نسبت به بیماری کرونا وظیفه شورای اطلاع‌رسانی است و شفافیت و برخورد صادقانه در اطلاع‌رسانی ، اعتماد عمومی را تقویت می‌کند.

فردی با تاکید بر اهمیت وحدت رویه و پرهیز از پراکندگی و چند صدایی در اطلاع‌رسانی از دبیر این شورا خواست، شیوه نامه و کمیته های جداگانه برای این موضوع تدوین شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به اینکه استان البرز در حال حاضر وضعیت مطلوب تری در مقایسه با سایر استان ها نسبت به شیوع مجدد بیماری کرونا دارد، عنوان کرد: این وضعیت دستاورد اقدامات به موقع و پیش‌دستانه ای است که به دستور و مدیریت استاندار و همکاری مردم فهیم و همه دستگاهها و نهادها خاصه کادر بهداشت و درمان در استان حاصل شده است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان البرز با تاکید بر اینکه اعضا شورا باید در انعکاس تلاش‌های انجام شده تلاش بیشتری کنند، اظهار کرد: از آنجا ‌که ‌مسائل اقتصادی و اجتماعی با پیچیدگی‌های خاصی در هم‌آمیخته و به هم مرتبط هستند، مدیران استان با حساسیت، مسایل اجتماعی و اقتصادی را پیگیری و اقدامات انجام شده را برای مردم به صورت شفاف تبیین نمایند.

معاون استانداری البرز افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور جلوگیری از افزایش بیماران ویروس کرونا فعالیت رسانه ای با رویکرد آموزشی و تشویقی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی را تقویت و گسترش دهد.

مشارکت مردمی رسانه های البرز نورمحمد فردی کروناویروس در البرز رییس شورای اطلاع رسانی استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر