کد خبر: 933537 A

معاون راهداری سازمان حمل و نقل جاده‌ای:

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: آسفالت ۴۹ کیلومتر راه روستایی استان قزوین در قالب طرح ابرار از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان انجام می شود.

به گزارش ایلنا، رضا اکبری در جریان سفر وزیر راه و شهرسازی به استان قزوین اظهار کرد: سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی بالای ۲۰ خانوار  در کشور امسال با تامین اعتبارات لازم از سوی استانداری‌ها و برخی نهادها از جمله بسیج سازندگی، مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری و استانداری‌ها آسفالت می‌شود.

معاون راهداری سازمان حمل و نقل جاده‌ای افزود : برخی از راه‌های روستایی نیز از محل اعتبارات بخشداری و دهیاری‌ها مورد احداث و بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

اکبری با بیان اینکه اعتبار آسفالت راه‌های روستایی از سال جاری به استان‌ها واگذار شده، تاکید کرد: محل تامین اعتبارات پراکنده بوده تا جایی که همه دستگاه‌ها از جمله برخی نهادهای کمکی مانند بنیاد برکت، ستاد فرمان اجرایی امام، قرارگاه سازندگی، سپاه و به خصوص خیران خواهد بود.

وی با اشاره به آسفالت راه‌های روستایی قزوین، گفت: در این استان علاوه بر اداره کل راه و شهرسازی که ۵۰ کیلومتر آسفالت راه روستایی را برعهده گرفته و به زودی نیز ادامه کار را به راهداری واگذار می کند، ۴۹ کیلومتر نیز در راستای اجرای طرح ابرار از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در دست اقدام قرار دارد.

این مسئول یادآور شد: با انجام حدود ۱۳ هزار کیلومتر آسفالت راه روستایی در کشور، تکالیف برنامه پنجم و ششم توسعه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در این حوزه به انجام می‌رسد

معاون راهداری سازمان حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰ هزار کیلومتر از راه‌های روستایی کشور هنوز آسفالت نشده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مبنای آسفالت راه‌های روستایی مربوط به روستاهای بالای ۲۰ خانوار است.

اکبری میزان اعتبارات لازم برای آسفالت سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی کشور در سال جاری را ۷۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

استان قزوین بسیج جاده راهداری و حمل و نقل جاده سازمان حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر