کد خبر: 933523 A

وزیر راه و شهرسازی در گفتگو با ایلنا:

وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به استان قزوین گفت: موضوع پرونده اراضی هفت سنگان استان قزوین در حال رسیدگی است و پس از صدور رای قطعی، وزارت راه و شهرسازی در این زمینه ورود پیدا می کند.

محمد اسلامی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایلنا در قزوین، در خصوص موضوع پرونده اراضی هفت سنگان قزوین و نیاوران گفت: این موضوع به قوه قضاییه مربوط می شود که اکنون در حال رسیدگی است و بعد از آن نتیجه امر به صورت گزارش از استانداری استان قزوین به وزارت راه و شهرسازی ارسال می شود و این وزارتخانه با توجه به حوزه اختیارات خود در این زمینه ورود پیدا می کند.

وزیر راه و شهرسازی درباره چگونگی مهار رشد بی رویه مسکن، اظهار کرد: رشد بی رویه که اکنون به جان بازار مسکن افتاده از هیچ منطقی تبعیت نمی کند و با اجرای طرح اقدام ملی مسکن سعی داریم مسکن با قیمت مناسب را به جامعه هدف ارائه دهیم.

اسلامی همچنین در خصوص مسکن های خالی عنوان کرد: مسکن های خالی بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط مرکز آمار ایران بیش از دو میلیون واحد مسکن خالی در کشور وجود دارد و تمهیدی که برای این امر اندیشیده شده دریافت مالیات از واحدهای مسکونی بدون سکنه است که در این خصوص سامانه ملی املاک و اسکان  طراحی شده و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته و تا مهر ماه امسال اظهارنامه های مالیاتی برای صاحبان خانه های خالی ارسال می کند .

وی در خصوص سفر خود به تاکستان که لغو شده بود، گفت: یک سفر دیگر به زودی به استان قزوین به خصوص برای حل مسئله راه آهن شهرستان تاکستان برنامه ریزی می شود.

استان قزوین راه و شهرسازی مالیات وزارت راه و شهرسازی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر