کد خبر: 933508 A

وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی در افتتاح طرح اقدام ملی مسکن استان قزوین گفت: یک میلیون واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن احداث و تا پایان سال آینده واگذار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد اسلامی در افتتاح طرح اقدام ملی مسکن استان قزوین در ناحیه شهری مهرگان اظهار کرد: از یک میلیون واحد مسکونی که در قالب طرح اقدام ملی مسکن احداث می شود ۸۰۰ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن و ۲۰۰ هزار واحددیگر برای محرومان است که تا پایان سال 1400 احداث و به متقاضیان ثبت نام شده، تحویل داده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: دولت در راستای اجرای این طرح به دنبال احداث خانه های با کیفیت و با معماری ایرانی - اسلامی و از ۸۰۰ هزار واحد پیش بینی شده، حدود ۱۰ هزار واحد به استان قزوین تخصیص داده شده است.

وی با اشاره به ثبت نام یک میلیون و ۶۰۰ هزار متقاضی در حوزه طرح اقدام ملی مسکن، اضافه کرد: پس از غربالگری و استعلام های دریافتی، ۸۰۰ هزار نفر از ثبت نام شدگان حایز شرایط تشخیص داده شده و برای آنان پرونده سازی شد.

اسلامی ادامه داد: در حوزه احداث تاسیسات زیربنایی و تصفیه خانه، این مسئله باید از سوی دستگاه‌های متولی در جهت جذب سرمایه گذار اقدام شود و همچنین احداث راه دسترسی ناحیه شهری مهرگان به قزوین نیز مورد توجه قرار بگیرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تامین سرانه‌های لازم باید اولویت کار در مناطق مورد احداث طرح اقدام ملی مسکن باشد، افزود: برای تامین رفاه و امنیت مردم و اینکه در زمان سکونت نباید با مشکلی در این بخش روبرو باشند، تامین مکان‌هایی مانند کلانتری، مدرسه، مراکز بهداشتی، درمانی و ورزشی همزمان با احداث واحدهای مسکونی باید مورد توجه متولیان این حوزه قرار گیرد.

اسلامی با اشاره به اینکه براساس سیاست بانک مرکزی ۲۰ درصد تسهیلات بانکی کشور باید به حوزه مسکن تخصیص پیدا کند، گفت: امیدواریم با اقدام به موقع بانک ها در خصوص ارائه تسهیلات این بخش، شاهد بهره برداری به موقع واحدهای در دست اجرا باشیم.

 

استان قزوین دولت راه و شهرسازی مسکن سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر