کد خبر: 933501 A

استاندار فارس خبر داد:

استاندار فارس با بیان اینکه پوشش اینترنتی محورهای ارتباطی این استان تقویت خواهد شد، از ایجاد ۱۵ سایت جدید در ۱۳ محور ارتباطی فارس خبر داد.

به گزارش ایلنا عنایت‌الله رحیمی در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیگیری زیرساخت‌های ارتباطی استان فارس، گفت: با توجه به جانمایی‌های انجام شده تخمین زده می‌شود ایجاد ۱۵ سایت در ۱۳ محور ارتباطی استان، بیش از ۱۲۰ کیلومتر دیگر زیر پوشش اینترنتی قرار گیرد.

رحیمی گفت: در مذاکره با وزیر محترم ارتباطات و براساس طراحی انجام شده توسط اپراتورها و اعلام برآورد هزینه برق‌رسانی، در فاز اول محورهایی انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه در انتخاب محورها عواملی نظیر جاده اصلی، ترافیک مسیر و میزان پوشش پیوسته شبکه مد نظر قرار گرفته است، یادآور شد: در این محورها حداکثر بهینه سازی انجام شده و تکمیل یا بهبود پوشش نیاز به احداث سایت جدید دارد و برآوردهای لازم نیز انجام شده است.

او افزود: تعدادی از این محورهای ۱۵ گانه اپراتور همراه اول و تعدادی را اپراتور ایرانسل پوشش خواهد داد و بر این اساس پوشش ارتباطی در استان به وضعیت بسیار قابل قبولی می‌رسد.

رحیمی درباره پوشش اینترنتی مدارس نیز گفت: در این زمینه نیز اقدامات بسیار خوبی انجام شده یا در حال اجراست و در حال حاضر اکثر مدارس برای دسترسی به شبکه شاد با مشکل مواجه نیستند؛ این اقدام با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه بین استانداری فارس و وزارتخانه‌های ارتباطات انجام و وزارت آموزش و پرورش نیز از اجرای آن اعلام رضایت کرده است.

استاندار فارس درباره مشکل پوشش اینترنتی در برخی نقاط شهر شیراز نیز گفت: تفاهم‌هایی با وزارت ارتباطات انجام و براساس آن شهرداری مکلف است مجوزهای لازم را صادر کند تا در اسرع وقت اپراتورها ایستگاه‌ها را راه‌اندازی و پوشش را کامل کنند.

رحیمی خاطرنشان کرد: طبیعتاً اگر شهری به دنبال هوشمند شدن است باید شبکه مخابراتی آن اعم از ارتباطات سیار مثل ایرانسل و همراه اول و شبکه فیبر نوری آن گسترش پیدا کند. 

وی درباره تلفن‌های ثابت نیز گفت: با دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیش از ۲۴۰ کیلومتر کابل در اختیار مخابرات قرار داده می‌شود تا این شرکت در اسرع وقت مکان هایی که آبونمانی برای تلفن ثابت دارند، سریعا اقدامات لازم را اجرا کند.

استاندار فارس با بیان اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص توسعه زیرساخت‌های ارتباطی فارس مصمم است، گفت: امیدواریم در سه تا چهار ماه آینده شاهد تحولات بنیادین در زمینه مخابرات، ارتباطات و فضای مجازی در فارس باشیم.

 

پوشش تلفن مخابرات وزارت آموزش و پرورش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر