کد خبر: 933444 A

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی:

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: جاده‌های منتهی به منطقه الموت دچار فرسودگی آسفالت و نیازمند روکش آسفالت است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، لطف اله سیاهکلی در جریان بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از جاده قزوین، الموت  به تنکابن، اظهار کرد:جاده قسطین لار و بهرام آباد دو جاده منتهی به منطقه الموت به علت فرسودگی نیازمد به روکش آسفالت بوده و این مهم از درخواست‌های اولویت دار مردم منطقه است.

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی به رانش زمین و صعب العبور بودن جاده‌های منطقه اشاره و تصریح کرد: استانداری قزوین ۵۰ میلیارد تومان برای انجام روکش آسفالت راه‌های این منطقه در نظر گرفته و تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر هم از سوی وزارت راه و شهرسازی به این موضوع درخواست ما است.

سیاهکلی ادامه داد: جاده‌های روستایی استان به ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند درحالی که با تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومان به راه‌های روستایی الموت مشکلات جاده‌ای این منطقه تا حدودی حل می‌شود.

جاده اصلی در دست احداث قزوین - الموت - تنکابن به طول ۱۶۲ کیلومتر و در پنج قطعه در حال ساخت است که ۹۶ کیلمتر این مسیر در استان قزوین واقع شده و با بهره برداری از آن شاهد کاهش ۱۸۰ کیلومتر از جاده کنونی خواهیم بود.

این جاده از حاشیه آزادراه قزوین - کرج بعد از شهرک صنعتی کاسپین آغاز شده و با عبور از گردنه الله آباد، تونل شیرکوه و روستاهای شهرک و آتان در بخش رودبار الموت شرقی، از منطقه سه هزار به شهرستان تنکابن در استان مازندران متصل می‌شود.

با بهره برداری از این پروژه ارتباطی علاوه بر کاهش مسیر، زمان سفر و ترافیک، مسیر قزوین و مازندران به هم نزدیک تر شده و همچنین باعث صرفه جویی در مصرف سوخت به میزان ۱۰۰ میلیون لیتر در سال خواهیم شد.

استان قزوین ترافیک جاده مجلس شورای اسلامی وزارت راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر