کد خبر: 933438 A

وزیر راه و شهرسازی:

وزیر راه و شهرسازی گفت: عملیات آسفالت راه‌ها بر اساس اولویت انجام می شود و در حال حاضر اولویت با روستاهای بالای ۵۰ خانوار است.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد اسلامی با حضور در شرکت کندوان پارس مجری طرح‌های روکش آسفالت منطقه الموت، اظهار کرد: در شرایط کنونی منابع مالی باید به گونه‌ای تقسیم شود تا راه‌های اولویت دار هرچه سریعتر به مرحله تکمیل و بهره برداری برسند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: تمامی راه های روستاهای بالای ۵۰ خانوار باید تا سال ۱۴۰۰ آسفالت شوند و هرگونه عقب ماندگی در این زمینه باید توسط راهداری و راه و شهرسازی مورد پیگیری قرار گیرد.

اسلامی اضافه کرد: اعتبارات لازم برای آسفالت راه‌های روستایی از محل منابع استان و وزارتخانه تامین می‌شود.

وی بر تسریع در آسفالت راه‌ ۲۰ روستای بالای ۵۰ خانوار در قزوین تاکید کرد و افزود: اولویت بعدی ما روستاهای بالای ۲۰ خانوار است و برای بهسازی و روکش آسفالت راه‌ها نیز باید طرح‌های ارتقای کیفی آسفالت منعقد شود.

اسلامی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی باید از ظرفیت تبصره ۱۹ که بر مشارکت همگانی دستگاه‌ها در این زمینه تاکید دارد، استفاده کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جاده رحیم آباد- کلاچای، گفت: وزیر نفت تقبل کرده است تا ادامه این مسیر در بودجه این وزارتخانه که جزو قانون و دستورالعمل نیز هست، قرار گیرد تا مطالبات قرارگاه‌های احداث راه جبران شود.

اسلامی تصریح کرد: الزام دولت در تکمیل طرح‌ها پیشرفت بالای ۵۰ درصد است که خوشبختانه طرح قزوین- کلاچای نیز در این دسته قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه تجهیز ماشین آلات راهداری نیز اخیرا دستگاه‌هایی به راهدارخانه‌ها اختصاص داده شده است و اگر استانداری قزوین منابعی در این زمینه اختصاص دهد ما نیز آماده همکاری هستیم.

دولت راه و شهرسازی منابع مالی نفت وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر