کد خبر: 933364 A

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز:

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز از جمع آوری داروهای رها شده در جاده بابا باغی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا اصغری در این خصوص اظهار کرد: روز گذشته بعد از انتشار تصاویری از داروهای رها شده در جاده بابا باغی کارشناسان اجرایی این سازمان و همچنین عوامل دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت به این منطقه اعزام و بعداز جستجو داروها کشف و جمع آوری شد.

وی با تاکید بر اینکه عادی سازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی برعهده تولیدکننده است، ادامه داد: وظیفه سازمان مدیریت پسماند در خصوص پسماندهای بیمارستانی امحا و دفن این پسماندها بعد از بی خطر سازی توسط واحدهای تولید کننده است.

وی ادامه داد: با اینکه این امر در حیطه وظایف سازمان مدیریت پسماند نبود اما ما به خاطر احساس مسئولیت انسانی و اخلاقی در سریع‌ترین زمان محل را پاکسازی کرده و داروهای رها شده در جاده بابا باغی را جمع آوری کردیم.

اصغری سپس ادامه داد: نمایندگانی از اداره بهداشت تبریز و کلانتری منطقه در محل حضور داشتند و صورتجلسه‌ تنظیم شده نیز به امضا آن‌ها رسید.

وی با اشاره به پیگیری این موضوع توسط مراجع قضایی، گفت: به وسیله نمونه برداری‌هایی که از داروهای رها شده انجام شده و مدارک کشف شده در محل، مسئله از طریق مراجع قضایی پیگیری خواهد شد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: حفاظت از محیط زیست وظیفه همه مردم و نهادهای مختلف است.

گفتنی است روز گذشته تصاویری از رها سازی پسماند دارویی در جاده باباباغی تبریز منشتر شده بود که واکنش کاربران و نگرانی آنها از عواقب رها سازی داروها در محیط زیست به همراه داشت.

جاده حفاظت از محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی محیط زیست مدیریت پسماندهای شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر