کد خبر: 933344 A

وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۸۰ کیلومتر از جاده قزوین- تنکابن تا پایان دولت دوازدهم به اتمام می رسد که تا کنون ۴۲ کیلومتر از این مسیر آسفالت شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از جاده قزوین، الموت به تنکابن در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۸۰ کیلومتر از مسیر ۱۶۲ کیلومتری قزوین- تنکابن تا پایان دولت دوازدهم به بهره‌برداری می رسد که ۴۲ کیلومتر از این مسیر ۸۰ کیلومتری آسفالت شده و مابقی آن نیز در دست انجام است و برای بهره‌برداری از این مسیر به ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: جاده قزوین- تنکابن، حلقه زنجیره اتصال شمال به جنوب کشور محسوب می‌شود که مطالعات مهندسی و زیست محیطی آن لحاظ شده است.

اسلامی با اشاره به نیاز مبرم به اولویت بندی استفاده از این مسیر، تصریح کرد: بخشی از این مسیر در استان قزوین و بخش دیگر در استان مازندران است که امیدواریم بهره برداری از این طرح با کمک نمایندگان مجلس و مشاوران سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی با اشاره به وضعیت جاده‌های استان، اضافه کرد: قزوین در حوزه راه وضعیت مناسبی دارد و یکی از کانون‌های ترانزیتی کشور محسوب می‌شود و برای وزارت راه این حوزه از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه توسعه راه‌های روستایی براساس جمعیت پذیری آنها صورت می‌گیرد، گفت: خوشبختانه بیشتر روستاهای استان قزوین دارای چنین شرایطی بوده و از استعدادهای تولیدی و گردشگری مناسبی بهره‌مند هستند و به همین لحاظ باید اهتمام ویژه‌ای برای تخصیص منابع مالی به آنها صورت گیرد.

استان مازندران جاده دولت راه و شهرسازی نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر