کد خبر: 933202 A

مکرمی فر خبر داد:

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: برخورد با تورهای گردشگری غیر مجاز در خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش ایلنا از مشهد، ابوالفضل مکرمی فر در این خصوص  افزود: با پیگیری های مستمر در خصوص جلوگیری از فعالیت گروههای غیرمجاز که بیشتر در قالب تورهای طبیعت گردی فعالیت می کنند خوشبختانه با موافقت دادستانی تیمی متشکل از ماموران نیروی انتظامی و به ویژه پلیس امنیت اخلاقی، نماینده تعیین شده از جانب اداره کل گردشگری استان و نماینده هیات کوهنوردی در هفته گذشته در محل این اداره کل تشکیل و پس از برگزاری دو جلسه در محل پلیس امنیت اخلاقی تصمیم برخورد قاطع با متخلفان و سرگروههای تورهای غیر مجاز اتخاذ شد. 

وی ادامه داد: براساس تصمیم اتخاذ شده، طی چند روز گذشته این تیم در محل سوار شدن دو گروه از تورهای غیرمجاز حضور یافت و پس از بررسی مدارک مربوطه از حرکت هر دو گروه جلوگیری شد و برنامه سفر آنان که شامل حرکت دو دستگاه اتوبوس در مسیر دره شمخال بود ابطال و مسوول آنها توسط پلیس امنیت اخلاقی برای تشکیل پرونده و اعزام به دادستانی بازداشت شد. 

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی افزود: همچنین این تیم طی چند روز گذشته با حضور در محل تجمع و سوار شدن این گروه ها هفت دستگاه اتوبوس و دو دستگاه مینی بوس را در مسیرهای مختلف متوقف کرد. 

مکرمی فر افزود: پس از بررسی مدارک، مسافران این تورها از اتوبوس ها و مینی بوس ها پیاده و تورها باطل اعلام شدند و سپس افراد برگزارکننده این تورها که در قالب تورهای گردشگری و کوهنوردی فعالیت می کردند نیز برای تشکیل پرونده و اعزام به دادستانی استان به محل یگان پلیس امنیت اخلاقی منتقل شدند. 

وی اضافه کرد: از این پس با عزمی که در دستگاه های متولی وجود دارد این طرح به صورت مستمر و به ویژه در روزهای پایانی هفته تا ساماندهی کامل ادامه خواهد یافت. 

خراسان رضوی طبیعت گردشگری گردشگری و صنایع دستی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر