کد خبر: 933195 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان:

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان از اتمام عملیات مبارزه باملخ صحرایی در این استان خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، علی باقرزاده همائی اظهار کرد: عملیات مبارزه با ملخ صحرایی که در مرحله دوم از 14 آبان 98 آغاز شده بود ، اواخر ماه گذشته رسما پایان پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه عملیات ردیابی ملخ در استان کماکان ادامه خواهد داشت، افزود: در این مدت در 69 هزار و 450 هکتار از اراضی استان علیه این آفت عملیات کنترل با انواع سیستم‌های سمپاش اعم از 18 دستگاه سمپاشهای یو ال وی پاش ، 14 دستگاه توبولاینرو ... انجام شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان ادامه داد: سطح ردیابی در این مدت به بیش از 2.2 میلیون هکتار بالغ شده است که این امر با استفاده از ظرفیت های سایر ادارات و همکاری مردم به وقوع پیوسته است.

باقرزاده همائی ابراز کرد: علیرغم شرایط نامطلوب پس از همه گیری بیماری کرونا ،همکاران این سازمان با هدف حفظ امنیت غذایی استان و کشور به انجام وظیفه خود ادامه می دهند .

به گفته وی، برگزاری جلسات ستاد بحران استان با هدف اطلاع رسانی، بسیج امکانات و تجهیزات سایر ادارات ، ارگانها ونیروهای نظامی و انتظامی باعث افزایش توان لجستیک عملیات ردیابی و مبارزه و همچنین حمایت فرمانداران شد.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: اجرای مناسب عملیات مبارزه در کانون های ورود آفت به صورت شبانه روز و شیفت بندی اکیپ های مبارزه و ردیابی ، آشنایی با مسیرهای انتقالی آفت و تامین بموقع سم و سمپاش مورد نیاز موجب شد علیرغم افزایش 5/2 ماهه زمان مبارزه ،سطح عملیات سمپاشی نسبت به مرحله قبل 50 درصد کاهش یابد.

باقرزاده در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر اقدامات لازم بمنظور تعمیر و سرویس سیستم های سمپاش جهت آمادگی مبارزه با مرحله سوم ورود آفت به کشور در شرف انجام است.

استفاده از ظرفیت بسیج هرمزگان لجستیک سازمان جهادکشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر