کد خبر: 933193 A

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر بندرعباس:

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر بندرعباس گفت: چرا باید بخشی از ارزش افزوده مانند ایجاد اشتغال، گردش مالی و توریسم درمانی استان‌های همجوار مانند استان‌های یزد، شیراز و کرمان باید توسط شهروندان هرمزگانی تأمین شود؟ کدام یک از ما حاضریم برای یک عمل جراحی مهم از تهران، یزد و شیراز چشم‌پوشی کرده و در بیمارستان‌های بندرعباس بستری شویم؟

به گزارش ایلنا از بندرعباس، در یکصد و هشتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر بندرعباس که با حضور  منصور آرامی و احمد مرادی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، حجت الاسلام احمد عامری سیاهوئی در خصوص بهداشت و درمان شهر بندرعباس به دو مشکل مهم اشاره کرد:

۱.فقدان تجهیزات ضروری و مهم بیمارستان ها مانند دستگاه «پت اسکن» جهت تشخیص زود هنگام بیماری سرطان

۲. فقدان رد پای قوی سرمایه گذار و مشارکت بخش خصوصی در این حوزه که متاسفانه شهروندان هرمزگانی توریسم درمانی استان های همجوار گردیده اند. لذا توجه نمایندگان محترم با ایجاد بسته های حمایتی و تشویقی ویژه بخش خصوصی در کنار خیّرین می توانند مشکلات درمانی بیمارستان های بندرعباس را کاهش دهند.

 رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به چند راهبرد مهم در حوزه اجتماعی و فرهنگی از نمایندگان مجلس درخواست کمک کرد:

۱. تبیین و ترویج اندیشه های امام راحل و مقام معظم رهبری

۲. ارتقاء سطح فرهنگ عمومی و نیازهای فکری و اخلاقی شهروندان به ویژه نسل جوان

۳. تقویت و تعالی ارزش های دینی و اخلاقی در کف جامعه

۴. ارتقاء عوامل مؤثر در توسعه فرهنگ قران کریم، عترت و شعائر اسلامی به ویژه نماز و تقریب بین مذاهب

۵. اهتمام به اصل خانواده محوری و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و پایدار

۶. تبیین و ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و تقویت هویت دینی، ملی و بومی منطقه

وی اضافه کرد: نسبت به ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی از مهد کودک، پیش دبستانی تا دانشگاه و تا سطح محلات نیاز به آموزش شهروندی داریم تا رعایت حقوق شهروندی مانند انصاف، عدالت، پایبندی به اصول اخلاقی و رعایت دستورات بهداشتی در کلاس های پایه، تدریس تا در جامعه نهادینه شود و اینگونه مسائل نیازمند حمایت مجمع نمایندگان است.

حجت الاسلام عامری سیاهوئی با اشاره به بالا رفتن سن ازدواج و اینکه در آینده نه چندان دور با جمعیت پیر مواجه خـواهیم بود، از نمایندگان خواست تا نسبت به تامین بسته تشویقی و بسته های حمایتی از جوانان نسبت به امر ازدواج همکاری داشته باشند و تاکید کردند حمایت و پشتیبانی نمایندگان در کنار سایر مسئولان می تواند نسبت به حداقل رساندن هزینه تالارهای پذیرایی، تامین جهیزیه دختران و نسبت به ساخت منازل سازمانی برای استفاده محدود زوج‌های جوان دلیلی بر افزایش ازدواج و از طرفی از پیر شدن جمعیت جلوگیری کنند.

وی در پایان با گرفتن سهم مردم از ارزش افزوده صنایع غرب افزود: صنایع می تواند در جهت توسعه و تقویت امکانات رفاهی از جمله حمل و نقل شهری، توسعه فضای سبز، تامین سرویس های بهداشتی و حمام‌های سطح شهر ویژه مهمانان و آبسردکن و... با حمایت و هدایت و نظارت مجمع نمایندگان به خواسته‌های مطلوب شهروندان رسید.

بیمارستان شورای شهر هرمزگان کمیسیون فرهنگی استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر