کد خبر: 933096 A

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان، با اشاره به استفاده از پابند الکترونیکی در زنجان ، گفت: تا به امروز از این سیستم برای 56 زندانی استفاده شده و استان زنجان در استفاده از این سیستم جزو استان‌های برتر کشور است.

به گزارش ایلنا از زنجان، محمد جوادی، در جمع خبرنگاران،  با اشاره به رعایت موارد بهداشتی در زنجان به منظور جلوگیری از شیوع  کروناویروس، اظهار داشت :تا به امروز هیچ مددجویی به دیلیل رعایت موارد بهداشتی در زندان به بیماری کرونا مبتلا نشده است.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان،  با اشاره به برگزاری برنامه‌های تحولی و اصلاحی برای زندانیان در زنجان ، ادامه داد:  بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌های جامعه از ضعف باور‌های دینی اتفاق می‌افتد و برای کاهش مشکلات برنامه‌های اصلاحی را جزو اولویت برنامه‌های فرهنگی در زنجان قرار دادیم چرا که برنامه‌های فرهنگی اهمیت ویژه دارد.

جوادی،  به پروژه انتقال زندان زنجان از داخل شهر به بیرون از شهر زنجان اشاره و خاطر نشان کرد: این موضوع هم جزو پروژه‌های اولویت‌دار استان بوده و محل قطعی فعلا مشخص نیست و سه محل برای انتقال زندان زنجان پیشنهاد شده با تعیین نهایی با تایید سازمان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و سازمان زندان‌ها اتفاق می‌افتد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان، با اشاره به کاهش جمعیت کیفری در استان زنجان ، گفت: استان زنجان در خصوص کاهش ورودی زندان و کاهش زندانیان موجود جزو استانهای برتر در کشور است.

این مسئول در استان زنجان، با اشاره به موضوع حرفه آموزی برای زندانیان ، تصریح کرد: در حال حاضر 35 درصد از زندانیان محکوم در رشته‌های صنعتی و کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

وی، همچنین با اشاره به برگزاری جشن گلریزان به منظور آزاد سازی زندانیان غیرعمد از زندان عنوان کرد: جشن گلریزان به دلیل بیماری کرونا به صورت غیرحضوری برگزار شد و جمع آوری کمک‌های نقدی به صورت کاملا غیرمنتظره نسبت به سال گذشته افزایش یافت.

  جوادی در پایان سخنان خود، با تاکید براینکه امسال میزان کمک‌های نقدی 35 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت خاطر نشان کرد: از محل کمک‌های نقدی با پرداخت 37 میلیارد ریال بدهی 179 زندانی غیرعمد از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده خود بازگشتند. 

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان زنجان /محمد جواد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر