کد خبر: 933065 A

بالایی خبرداد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه از جان باختن 3 نیروی امدادی در آتش سوزی جنگل های پاوه خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، جلیل بالایی گفت: این افراد عصر امروز هنگام اطفاء حریق در محاصره آتش گرفتار شدند و به علت وزش باد شدید نتوانستند جان خود را از مهلکه نجات دهند.

بالایی افزود: منطقه "بوزین"و "مرخیل" پاوه سخت گذر است که به دلیل مناسب بودن سطح مرتع، محل حریق وسیع و گسترده بوده است. 

وی ادامه داد: پس از خاموشی و شعله‌ور شدن مجدد آتش پس از یک روز ، فرماندار پاوه به همراه اعضای ستاد بحران و نیروهای متولی و مردمی در محل حاضر شدند و حدود ساعت ۱۹ امروز وزش باد و محاصره نیروهای مردمی گزارش شد که با تماس و پیگیری نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی و دستور مهندس بازوند استاندار کرمانشاه هماهنگی برای اعزام نیروهای کمکی و پرواز بالگرد صادر شد که به دلیل شرایط زمانی و هوا اجازه عملیات پرواز از حیث فنی داده نشد. 

وی اضافه کرد: اقدامات نجات و انتقال مصدومین و متوفیان ادامه دارد و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اطلاع‌رسانی می شود.

از روز پنجشنبه آتش در منطقه بوزین و مرخیل شعله ور شده و نیروهای امدادگر و مردمی توانستند تا غروب روز شنبه آتش را مهار کنند که امروز دوباره این آتش سوزی شعله ور شد.

شهرستان پاوه در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه و در منطقه ای کوهستانی واقع شده که بیش از ۷۷ هزار هکتار منابع ملی شامل جنگل و مرتع دارد، منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل حدود ۲۳ هزار ۷۲۴ هکتار مساحت دارد و در منطقه صفر مرزی در بخش باینگان واقع شده است.

آتش سوزی جنگل شعله مدیریت بحران نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر