کد خبر: 932989 A

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور خبر داد:

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: مباحث معیشتی، اجتماعی، فنی و اجرایی مربوط به امور عمران روستایی در طرحی به نام منظومه روستایی دیده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، محمدرضا شاملو در دیدار با نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح منظومه روستایی را با هدف یکپارچه سازی ظرفیت و توانمندی‌های پایدار روستاها ارایه داده است.

وی ادامه داد: برای انجام این طرح نیازمند نگاه آمایشی و کلان‌تر نسبت به فرآیند امور روستاها هستیم تا با انجام آن وارد فازهای اجرایی طرح در همه زمینه‌ها باشیم.

این مسئول عمران روستایی خاطرنشان کرد: در این حوزه نیازمند هماهنگی تمامی دستگاه‌های مرتبط با عمران روستایی هستیم و امیدواریم دستگاه‌های ذیربط و سیاست گذار نسبت به همکاری در خصوص مسایل مرتبط با عمران روستایی همکاری‌های لازم با این نهاد را به عمل آورند.

وی خطاب به نمایندگان حاضر در این جلسه، گفت: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا بنیاد را به عنوان یک بازوی اجرایی موثر در راستای اجرای امور عمرانی روستاها در کنار خود ببیند و در خصوص تامین اعتبارات لازم برای رشد و گسترش آبادانی این مناطق اهتمام بیشتری داشته باشند.

شاملو یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آمادگی دارد تا برای مهاجرت معکوس و ماندگاری روستاییان در محل زندگی خود، از هر اقدام موثر عمرانی در حوزه روستا استقبال کند تا شاهد رشد روزافزون مسایل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این مناطق باشیم.

وی با اشاره به استعداد بالای قزوین در حوزه گردشگری، اظهار داشت: بنیاد مسکن آماده است تا با مساعدت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اعتبارات عمرانی مناسبی به روستاهای مستعد هدف گردشگری منطقه تخصیص دهد.

انقلاب اسلامی مسکن مهاجرت نمایندگان مجلس شورای اسلامی سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر