کد خبر: 932978 A

معاون عمرانی استاندار قزوین مطرح کرد:

معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار قزوین گفت: از ظرفیت نیروهای متخصص و تحصیلکرده دانشگاه ها در زمینه تهیه کاداستر و نقشه جامع استان باید استفاده شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، علی فرخ‌زاد روز یکشنبه در کارگروه کاداستر اراضی استان قزوین افزود: بکارگیری نیرو در دستگاه‌ها برای تهیه کاداستر و نقشه جامعه راهکار مناسبی نیست و باید در این زمینه از نیروهای متخصص دانشگاه استفاده کرد.

وی اظهار داشت: برای تسریع روند کار تمامی نقشه های هوایی و زمینی که تاکنون توسط دستگاه های مختلف از استان تهیه شده است، به صورت واحد باید جمع آوری و بایگانی شود تا بانک جامعی از این اطلاعات در استان تشکیل شود.

این مسئول اضافه کرد: برای تسریع کاداستر اراضی استان تمامی دستگاه های متولی امر که مالک اراضی استان هستند از جمله منابع طبیعی، راه و شهرسازی باید مشارکت لازم داشته باشند تا براساس زمانبندی برنامه تهیه عکس های هوایی و تمامی اقدامات اولیه انجام شود.

وی در خصوص تامین اعتبار برای تهیه نقشه جامع استان، تصریح کرد: بخشی از اعتبارات به شکل ملیتامین می شود و برای بخش دیگر نیز می توان از اعتبارات مدیریت بحران و ارزش افزوده شهرها و روستاها استفاده کرد.

در طرح حدنگاری به نقشه برداری ثبتی و پایش ماهواره ای اراضی پرداخته می شود.

استان قزوین دارای ۴۸۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

استان قزوین دانشگاه آزاد راه و شهرسازی کشاورزی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر