کد خبر: 932974 A

استاندار قزوین:

استاندار قزوین گفت: حدنگاری یا طرح کاداستر اراضی کشاورزی به مدیریت بهتر منابع و تصمیم گیری صحیح در خصوص نحوه بهره برداری از آنها کمک می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، هدایت الله جمالی پور روز یکشنبه در کارگروه کاداستر اراضی استان قزوین افزود: در این طرح اراضی کشاورزی و ملی شناسنامه دار می‌شوند.

وی اظهار داشت: این طرح با هدف تثبیت مالکیت و شفافیت ،جلوگیری از صدور اسناد معارض، رفع تداخلات ،کاهش تعداد پرونده های وارده به حاکم قضایی و حفظ حقوق مردم و دولت  اجرا می‌شود.

جمالی پور با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های کاداستر و رفع تداخلات اراضی کشاورزی، تصریح کرد: در اجرای این طرح همه مسوولان اتفاق نظر دارند زیرا این طرح‌ها از جمله پروژه های لازم برای توسعه و تصمیم‌گیری در خصوص چگونگی مدیریت منابع به شمار می‌رود.

نماینده عالی دولت در استان قزوین تاکید کرد: طرح‌ کاداستر  بسیاری از دغدغه‌ها و هزینه‌های بیهوده‌ای که در مسیر قضایی به مردم وارد می‌شود را رفع کرده و شرایط را برای توسعه و اجرای برنامه‌ها در حوزه کشاورزی و واگذاری اراضی مرتفع می‌کند.

جمالی پور افزود: دستگاه‌های اجرایی مربوطه باید تا پایان امسال‌ اجرای طرح کاداستر را در استان به پایان برسانند و بر روی تکمیل آن تمرکز کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای گرفتن  اعتبارات ملی و تجهیزات مورد نیاز ثبت اسناد را براب تکمیل طرح کاداستر پیگیری می‌کنیم، یاد آور شد: در حال حاضر وحدت و همدلی در بین مسوولان استان  وجود دارد که می‌توانیم این استان را به‌عنوان الگوی وحدت به کشور معرفی کنیم.

استان قزوین حقوق دولت کشاورزی کاداستر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر