کد خبر: 932698 A

رئیس سازمان صمت گیلان خواستار شد:

رئیس سازمان صمت خواستار تشکیل شعبه تخصصی شورای حل اختلاف معدنی و تسریع در رفع چالش معادن استان شد.

به گزارش ایلنا از رشت، فرهاد دلق پوش در دیدار با رئیس کل دادگستری و دادستان گیلان با تبریک هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: توجه دستگاه قضا به فعالیت واحدهای صنعتی، موجب دلگرمی صاحبان صنایع شده است.

دلق پوش با اشاره به اینکه صنایع سهم ۴۰ درصدی در اقتصاد و اشتغال دارد، گفت: سازمان صمت وظیفه سنگینی در این دو بخش با توجه به کمبود اعتبارات و امکانات دارد.

وی به رشد دو برابری سرمایه گذاری در حوزه صنعت گیلان و همچنین افزایش بیش از دو برابری صادرات در سال گذشته با وجود تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: تمهیدات مدیریت جدید دستگاه قضای استان گیلان، امنیت و آرامش در بخش تولید تقویت و احیا کرده است.

رئیس سازمان صمت گیلان تأکید کرد: رویکرد مثبت دستگاه قضائی به تولید، باعث رشد سرمایه گذاری در حوزه تولید و تجارت گیلان خواهد شد.

دلق پوش تصریح کرد: استان گیلان با وجود شرایط و پتانسیل‌های ویژه به لحاظ زیر ساخت‌های ریلی، جاده‌ای، دریایی و هوایی و همچنین دسترسی به بازار ۴۰۰ میلیون نفری حاشیه خزر؛ می‌تواند پیشانی تحرک اقتصادی کشور باشد.

وی با اشاره به کاهش بروز تجمعات کارگری کارخانجات در دو سال گذشته در گیلان، اظهار کرد: همواره در صدد رفع مشکلات واحدهای صنعتی در قالب تشکیل کارگروه رفع موانع تولید، رونق تولید، گفتگوی بخش خصوصی با دولت و کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی و کارگروه اقتصاد مقاومتی با همراهی مسئولان استان هستیم.

دلق پوش در ادامه خواستار تشکیل شعبه تخصصی شورای حل اختلاف معدنی و تسریع در رفع چالش‌های معادن گیلان، افزود: تشکیل شعبات تخصصی قضائی در بخش صنعت و معدن می‌تواند به کاهش اطاله دادرسی برخی از اختلافات این حوزه کمک کند.

اقتصاد امنیت و آرامش دولت رئیس کل دادگستری کمبود اعتبارات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر