کد خبر: 932587 A

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع هواشناسی اعلام کرد:

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناس به وضغیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش ایلنا، صادق ضیاییان گفت: برای امروز و فردا در سواحل دریای خزر، اردبیل، بخش‌هایی از آذربایجان غربی و شرقی انتظار افزایش ابر، بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت را داریم.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناس با بیان اینکه این شرایط در روز سه شنبه علاوه بر استان‌های ذکر شده برای خراسان شمالی و رضوی پیش بینی می‌شود، ادامه داد: در روز‌های سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در شمال اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی بارش باران همراه با رعد وبرق و وزش باد رخ می‌دهد.

 وی گفت: طی ۵ روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان انتظار افزایش ابر و رگبار موقت باران را داریم و همچنین روز دوشنبه استان‌های اردبیل و سیستان و بلوچستان و سه‌شنبه در استان های سواحل دریای خزر و خراسان رضوی افزایش دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتی‌گراد اتفاق می‌افتد.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه پدیده غالب در شرق کشور وزش باد است و استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان را درگیر می‌کند، افزود: امروز در جنوب ایلام، خوزستان، جنوب سمنان، شمال اصفهان، قم، خراسان رضوی و شمالی و سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با گرد وغبار پیش بینی می‌شود.

استان کشور استان های کشور وزش باد هواشناسی هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر