کد خبر: 932559 A

رئیس کل دادگستری استان:

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و الکترونیکی شدن دادرسی راهکاری برای کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های قضایی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت الاسلام و المسلمین نوراله قدرتی در نشست به مناسبت هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: دادرسی الکترونیک که ظرفیت راه اندازی آن در کشور وجود دارد باعث کاهش رفت و آمدهای طولانی و خسته کننده ارباب رجوع می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: باید به جایی برسیم که مردم به راحتی بتوانند از داخل خانه و محیط کار با دستگاه قضایی ، قاضی پرونده و رئیس کل دادگستری و دادستان ارتباط برقرار کنند.

قدرتی ادامه داد: با اجرای طرح دادرسی الکترونیک بسیاری از هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند و ما این کار را در دادسراها، شورای حل اختلاف و دادگاه‌ها شروع کرده ایم.

وی بیان کرد: همچنین زندانی‌ها برای ورود به دادگاه‌ها دیگر از زندان خارج نمی‌شوند و این امر در بحث شفاف‌سازی بسیار تاثیر خواهد داشت .

مقام ارشد قضایی استان عنوان کرد: مردم می‌توانند با استفاده از این سامانه‌ها و بر اساس مقررات قانونی حرف دل خود را بزنند و اطلاعات بدهند .

رئیس کل دادگستری استان خاطر نشان کرد: سامانه‌های لازم برای این طرح تا دو ماه آینده راه اندازی می‌شوند و تاثیر این امر در پیشگیری از جرائم بسیار مشهود خواهد بود زیرا سرعت در تصمیم‌گیری بسیار افزایش خواهد یافت.

قدرتی به پرونده‌های معوق قضایی اشاره کرد و گفت: در طول هفت ماه گذشته ۵۱ درصد از پرونده‌های معوقه مختومه شده است و اگر کرونا نبود امروز می‌توانستیم بگوییم که دیگر هیچگونه پرونده معوقه وجود ندارد .

الکترونیک دستگاه قضایی زندان شبکه های اجتماعی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر