کد خبر: 932481 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، با اشاره به افزایش مجدد بیماران کرونایی در استان، گفت: هیچ ضرورتی به برگزاری تجمعات و همایش ها به صورت حضوری نیست.

به گزارش  ایلنا، دکتر محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در گفت وگو با بخش خبری 18:30 مرکز قم، گفت: تست مثبت مراجعات سرپایی در قم از 15 درصد به 45 درصد افزایش یافته است و این مسئله زنگ خطر شیوع مجدد کرونا را در استان به صدا درآورده است.

وی یک از علل افزایش بیماران کرونایی در قم را برپایی مراسم‌های همایش، عزا و عروسی خواند و گفت: بسیاری از این همایش‌ها باید به صورت غیر حضوری برگزاری شود تا از تجمع بی دلیل افراد جلوگیری شود.

دکتر قدیر گفت: در این مراسم فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی به هیچ وجه رعایت نمی‌شود و احتمالا تا دو هفته آینده با اوج‌گیری دیگری مواجه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: چرخش چرخه اقتصاد با رعایت موازین بهداشتی باید صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه تعداد بستری مبتلایان به کرونا در دو هفته اخیر از حدود 80 نفر به حدود 150 نفر افزایش یافته است، گفت: در جلسه ویژه ای که امروز با روسای بیمارستان ها برگزاری کردیم علاوه بر بیمارستان کامکار سایر بیمارستان ها را نیز برای پذیرش بیماران کرونایی آماده کرده ایم.

دکتر قدیر یکی دیگر از دلایل افزایش بیماران کرونایی را مسافرت از مناطق قرمز به قم دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی به دیگر دلایل افزایش شیوع بیماری کووید 19 در قم اشاره کرده و گفت: ابتلای افراد پرخطر، پایین آمدن آنتی بادی و احتمال جهش ویروس کرونا از جمله عوامل احتمالی افزایش بیماران کرونایی در قم است.

وی خاطرنشان کرد: رعایت موازین بهداشتی از 80 درصد در اردیبهشت ماه هم اکنون به کمتر از 30 درصد رسیده است.

اقتصاد بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر