کد خبر: 932329 A

مدیر کل گمرک تبریز مطرح کرد:

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی و مدیرکل گمرک تبریز اعلام کرد: در سه ماه نخست امسال ۷۱۰ میلیون دلار کالا از گمرکات این استان به ۷۹ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، لیلی اورنگی با اعلام این خبر اعلام کرد: در این مدت بیش از ۴۱۷ هزار تن کالا به خارج از کشور صادر شده است .

وی در مورد آمار صادرات و واردات گمرکات استان در خرداد ماه سالجاری گفت: در ماه یاد شده ۱۷۳ هزار تن کالا به ارزش ۲۹۸ میلیون دلار از گمرکات آذربایجان شرقی صادر شد که نسبت به فروردین ماه امسال ۱.۲۶ برابر بیشتر بود.  

وی افزود: در واردات نیز در این ماه بیش از ۲۶ هزارتن کالا به ارزش افزون بر ۶۴ میلیون دلار از گمرکات استان وارد کشور شد که از لحاظ وزنی نسبت به فروردین ماه ۱۷ درصد کمتر و از لحاظ ارزش ۵۹ درصد بیشتر بود.

اورنگی در مورد عمده مقاصد صادراتی از گمرکات استان در این مدت گفت: ترکیه، عراق،  ارمنستان، گرجستان، آذربایجان، چین، افغانستان، ایتالیا، بلغارستان و پاکستان عمده مقصد کالاهای صادراتی بودند.

دبیر ستاد هماهنگی تجارت فرامرزی استان آذربایجان شرقی همچنین ادامه داد: ۱۰ کشور نخست واردات کالا از گمرکات استان نیز به ترتیب از کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی،  آلمان، چین، گرجستان،  ایتالیا،  ژاپن،  جمهوری کره، اتریش و اسپانیا  بودند.

اورنگی اظهار کرد: درآمد وصولی گمرکات استان در طول مدت یاد شده ۹۵۲ میلیارد ریال  بوده که در مقایسه با مدت مشابه ۲۱ درصد کمتر شده است.

آذربایجان شرقی جهان دلار گمرک گمرکات آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر