کد خبر: 932237 A

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی خبر داد:

مدیر املاک واراضی آستان قدس رضوی در سرخس از رفع تصرف بیش از ٣٠٠ هکتار مراتع تخریب شده شهرستان در منطقه تخته واویلا خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سرخس، محمدرضا برهمند با بیان اینکه آستان قدس در شهرستان دو رسالت مهم شامل حفاظت از موقوفات و رسیدگی به امور مستاجرین را در سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است، اظهار کرد: مرتع رفع تصرف شده (تخته واویلا) یکی از مناطق قشلاق گذرانی عشایر به وسعت 5 هزار هکتار است که طی سالیان گذشته به تدریج توسط افرادی سودجو تخریب و بصورت دیم کشت شده است.

مدیر املاک و اراضی سرخس افزود: تخریب این اراضی متاسفانه موجب فرسایش خاک و از بین رفتن پوشش گیاهی و گیاهان بومی و به یکی از کانون های هجوم ریزگردها در شهرستان تبدیل شده است.

وی برخورد جدی با تخریب کننده گان مراتع را از برنامه های آستان قدس در سرخس دانست و گفت: با همکاری خوب قوه قضاییه و نیروی انتظامی برای اولین حرکت 300 هکتار از اراضی متصرف شده را پس از برداشت محصول خلعیت و به مرتع بازگشته است.

برهمند در ادامه با بیان اینکه استارت اولیه در احیای مراتع منطقه زده شده خاطر نشان کرد: با خلعیت سایر مراتع تخریب شده در نظر داریم اراضی فوق به جوانان بیکار روستاهای اطراف جهت امر دامداری واگذار شود. 

آستان قدس رضوی پوشش قوه قضاییه نیروی انتظامی آستان قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر