کد خبر: 932225 A

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان‌شرقی خبرداد:

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از صدور حکم جریمه 6.4 میلیارد ریالی برای پرونده قاچاق 30 میلیون دینار عراقی به همراه اقلامی دیگر در بناب خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید احد یوزباشی با اعلام این خبر گفت: پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی شهرستان بناب در پی اطلاع واصله از منابع خبری مبنی بر حمل اسلحه غیر مجاز توسط یک دستگاه اتوبوس بین شهری، اقدام به شناسایی و متوقف کردن آن کردند که پس از بازرسی تعداد 4 قبضه اسلحه غیرمجاز، 30 میلیون دینار عراقی، 20 بسته سم کشاورزی، 4 گونی لباس تاناکورا، 200 عدد قرص و 160 قلم لوازم آرایشی کشف و ضبط شد.  

وی افزود: پس از تحقیقات لازم پرونده توسط دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بناب در صلاحیت اداره تعزیرات حکومتی آن شهرستان قرار گرفت و پس از وصول و تشکیل پرونده در شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی اظهار داشت: متهمان در دفاعیات خود از قاچاق بودن کالاهای مکشوفه ابراز بی اطلاعی کردند ولی باتوجه به صورتجلسه و گزارش تنظیمی پلیس آگاهی شهرستان بناب در حین کشف کالا و عدم ارائه مدارک محکمه پسند اتهام وارده محرز و مسلم شناخته شد.

یوزباشی ادامه داد: در خصوص قاچاق ارز 30 میلیون دینار عراقی، سم کشاورزی، البسه، و قرص و لوازم آرایشی، متهمان با قبول مالکیت آنها و اظهارات و دفاعیات غیر موثر مطروحه و اوضاع موجود مرتکب تخلف قاچاق شده اند و طبق قانون تعزیرات حکومتی علاوه بر ضبط ارز و کالاهای دیگر مکشوفه به غیر از موضوع 4 قبضه اسلحه که رسیدگی به آن در صلاحیت دادگاه  انقلاب می باشد، به پرداخت جزای نقدی در مجموع به مبلغ 6 میلیارد و 400 میلیون ریال در حق صندوق دولت محکوم شدند.

آذربایجان شرقی استان آذربایجان شرقی تعزیرات قاچاق کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر