کد خبر: 932129 A

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی زنجان خبرداد:

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از آغاز برداشت گندم در استان زنجان خبرداد و گفت: امسال میزان تولید گندم به 437 هزار تن می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسین عامری با اشاره به آغاز برداشت گندم در استان زنجان اظهار کرد: در حال حاضر برداشت گندم در شهرستانهای زنجان، ابهر و ماهنشان آغاز شده است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، با بیان اینکه برداشت گندم تا حدود 25 مرداد ماه ادامه دارد، تصریح کرد: میزان تولید امسال دیمی 290 هکتار و آبی به 18 هزار هکتار می‌رسد.

عامری، ابراز کرد: این موضوع تاثیری چندانی در تولید گندم نداشت و پیش‌بینی تولید گندم در استان زنجان امسال 437 هزار تن است.

وی با تاکید براینکه نسبت به سال گذشته تولید گندم در استان زنجان حداقل 10 درصد خواهد بود عنوان کرد: امسال مشکلی در تولید گندم نداشتیم و خسارت ناشی از سن گندم نیز کمتر بود.

عامری با بیان اینکه برآورد میزان خرید تضمینی گندم 365 هزار تن است افزود: با توجه به میزان تولید امیدواریم این برنامه تحقق پیدا کند.

وی در مورد کیفیت تولید گندم استان زنجان گفت: نمونه‌هایی که توسط آزمایشگاه‌های اداره کل غله کشور بررسی شده موضوع بالا بودن کیفیت گندم استان زنجان را تایید کردند.

مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به میزان خسارت‌های وارده به مزارع گندم استان زنجان گفت: به خاطر گرمای نیمه اول خرداد ماه و خسارت باد زدگی امسال کاهش تولید 20 هزار تنی گندم در استان زنجان خواهیم داشت.

وی در ادامه همچنین در مورد تولید دانه‌های روغنی گفت: برآورد می‌شود میزان تولید دانه‌های روغنی کلزا در استان زنجان به یک هزار و 100 تن برسد.

عامری با بیان اینکه کشت کلزا در 780 هزار هکتار انجام شده است ابراز کرد: در حال حاضر برداشت کلزا در شهرستان طارم به پایان رسیده است.

وی، در پایان، عنوان کرد: برداشت کلزا در شهرستانهای ماهنشان و زنجان آغاز شده و به تدریج سایر شهرستان نیز در آستانه برداشت قرار دارند.

مدیرزراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان /ح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر