کد خبر: 932031 A

در سال 98 صورت گرفت؛

بازرس کل استان البرز گفت: براساس جمع بندی گزارش‌ها در سال 98 تعداد 471 نفر از کارکنان دستگاهای اجرایی برای رسیدگی به تخلفات اداری به مراجع ذیربط معرفی شدند که از این تعداد تاکنون 231 نفر محکوم شده اند.

به گزارش ایلنا، علی آبادی فراهانی در خصوص عملکرد اداره کل بازرسی استان البرز طی سال 98 در جمع خبرنگاران، گفت : سازمان بازرسی به عنوان دستگاه اعلام کننده موضوعات را بررسی و جهت صدور حکم به دستگاه‌های ذیصلاح ارسال می کند که در همین راستا اداره بازرسی استان از پرونده‌های متشکله در سال 98 به تنهایی 108 فقره گزارش را بررسی و به مبادی ذیربط ارسال کرده است.

وی افزود : از مواردی که سازمان بازرسی به آن رسیدگی می کند مصوباتی است که در دستگاه‌های اجرایی و شوراها همچون شوراهای اسلامی شهرها تصویب می شود که با ضوابط قانونی مغایرت دارد و در همین راستا در سال 98 اداره کل بازرسی استان البرز 4 مورد مصوبه مغایر قوانین و ضوابط را به دیوان عدالت اداری جهت ابطال منعکس کرده است .

بازرس کل استان البرز گفت : براساس جمع بندی گزارش‌ها ملاحظه می شود در سال 98 تعداد 471 نفر از کارکنان دستگاهای اجرایی را برای رسیدگی به تخلفات اداری به مراجع ذیربط معرفی کرده‌ایم که از این تعداد تاکنون 231 نفر محکوم شده اند و 2 درصد از افراد نیز به مراجع قضایی معرفی شده اند که پرونده آنها در دست بررسی و برای بعضی از آنها حکم محکومیت صادر شده است . 

وی افزود : در حوزه نظارت بر معاملات دستگاههای اجرایی نیز تعداد هزار و 131 مورد از معاملات در سطح استان مورد رصد قرار گرفته است که در بخشی از آنها  از نظر شکلی یا اداری روند قانونی رعایت نشده بود یا حقوق دستگاه ضایع شده است .

فراهانی در ادامه گفت : در خصوص سوء جریانات ناشی از کتمان درآمدهای مشمول مالیات و ممانعت از فرار مالیاتی بالغ بر 1320 میلیارد ریال مورد رسیدگی قرار گرفته که بخشی از این مبلغ منجر به احقاق حقوق دولتی شده است .

مدیرکل بازرسی استان البرز خاطرنشان کرد : احراز سوء جریان ناشی از عدم پیگیری موثر مطالبات در سیستم بانکی نیز تحت رسیدگی و پیگیری قرار گرفته است که در سال 98 حدود هزار و 850 میلیارد و 212 میلیون ریال سوء جریان ناشی ازعدم وصول مطالبات کشف گردیده است . 

فرهانی گفت : سوابق مالیاتی 461 شرکت در سطح استان البرز مورد رسیدگی قرار گرفته است که محل کارخانه این شرکت ها در استان البرز بوده ولی به لحاظ محل استقرار دفاتر مرکزی آنها که در سایر استانها از جمله استان تهران دائر بوده ، سازمان امور مالیاتی کشور رسیدگی به موضوع مالیاتی این شرکت ها را به سازمان آن استانها واگذار کرده است.

وی افزود: در حالی که کارخانه این شرکتها در استان البرز واقع است و بار رسیدگی به مشکلات این کارخانه ها بر عهده ادارات استان البرز و سایر تبعات فعالیت آنها از جمله افزایش حجم ترافیک سطح استان و آلودگی فعالیت های صنعتی شرکت های مذکور متوجه مردم استان البرز است، پیگیری های اداره کل بازرسی و حمایت سایر دستگاهها ازجمله ریاست دادگستری و استاندار البرز باعث شده که تاکنون رسیدگی به امور مالیاتی 81 شرکت از مجموعه شرکت های یاد شده به امور مالیاتی استان البرز واگذار گردد و پیگیر آن هستیم تا  رسیدگی به امور مالیاتی مابقی شرکت ها نیز به استان البرز واگذار شود این امر موجب میگردد  ارزش افزوده بسیار خوبی برای استان از محل مالیات  جمع آوری شود که موجب آبادانی بیشتر استان البرز خواهد شد .

فراهانی افزود : در راستای ممانعت از مازاد پرداختی به پیمانکاران بررسی های خوبی انجام شده و به عنوان مثال در شهرداری کرج 81 میلیارد ریال اضافه پرداختی به پیمانکاران مورد شناسایی قرار گرفته که با رسیدگی های انجام شده از پرداخت بی مورد ممانعت به عمل آمده است

وی تصریح کرد : در حوزه اداره کل آموزش و پرورش ، دانشگاه علوم پزشکی ، ادارات کل ورزش و جوانان ، میراث فرهنگی نیز مواردی مورد رسیدگی قرار گرفته که در نهایت منجر به کشف سوء جریان به مبلغ 22 میلیارد ریال گردیده است که متخلفین به مراجع ذیصلاح معرفی شده اند .

بازرس کل استان البرز در ادامه گفت: در بحث زمین خواری 13 هکتار در شهرستان کرج کشف شد که در همین خصوص 3 نفر از کارکنان دستگاههای اجرایی مرتبط با موضوع که برخلاف قانون اقدام به صدور سند کرده بودند به مراجع قضایی معرفی شدند، همچنین در راستای حفظ اراضی کشاورزی و باغها نسبت به شناسایی حدود 727 هکتار تغییر کاربری غیرمجاز در سطح استان اقدام که با همکاری رییس کل دادگستری استان، دادستان مرکز استان و دادستانهای شهرستانها گزارشات ارسال شد که با همکاری ادارات جهاد کشاورزی و فرماندهی نیروی انتظامی استان نسبت به جلوگیری از قلع و قمع این تخلفات که منجر به ساخت ویلاهای غیر مجاز شده بود اقدام گردید.

تخلفات اداری بازرس کل استان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر