کد خبر: 931960 A

در فینال لیگ برتر فوتسال رقم خورد؛

تیم فوتسال مس سونگون ورزقان برای سومین بار پیاپی به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتسال دست یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم مس سونگون ورزقان در دیدار برگشت لیگ برتر فوتسال و در یک بازی پربرخورد و جنجالی موفق شد از سد میهمانش گیتی‌پسند اصفهان گذشته و برای سومین بار پیاپی عنوان قهرمانی این مسابقات را از آنِ خود کند.

مصاف دو تیم از ساعت 18 روزگذشته (جمعه) در سالن پورشریفی تبریز برگزار شد که در وقت‌های معمول و اضافه به تساوی 3 بر 3 رسید، اما در ضربات پنالتی این تیم میزبان بود که توانست با نتیجه 6 بر 5 به پیروزی دست یابد.

در این ماراتن، میثم خیام در دقیقه 14 زننده گل نخست بازی بود تا مس همچون جدال رفت از گیتی‌پسند پیش بیافتد. اما این گل دوام زیادی نداشت چرا که مرتضی عزتی 2 دقیقه بعد گل تساوی را به ثمر رساند.

جدال دو تیم تا آخرین دقایق نیمه اول با تساوی یک بر یک در جریان بود که مهدی جاوید از روی یک ضربه شروع مجدد با شلیک زیبای خود دروازه میهمان را برای بار دوم گشود تا این نیمه با برتری 2 بر یک لاله‌های نارنجی به پایان برسد.

در نیمه دوم نیز با وجود اینکه نارنجی‌پوشان میزبان یکبار دیگر توسط میثم خیام به گل سوم رسیده و اختلاف را به 2 گل افزایش دادند ولی در ادامه نتوانستند از برتری خود محافظت کنند و گیتی‌پسند با گل‌های سعید احمد عباسی و علی‌اصغر حسن‌زاده دو ستاره ملی‌پوش خود کار را به تعادل کشاند.

گل سوم و تساوی‌بخش میهمان در فاصله دو دقیقه به پایان بازی و در شرایطی به ثمر رسید که مسی‌ها با اخراج مسلم اولادقباد 4 نفره شده بودند و گیتی‌پسند از این فرصت نهایت استفاده را برده و با گلزنی حسن‌زاده بازی را به تساوی کشاند تا مصاف دو تیم در وقت‌های اضافه ادامه یابد.

برخلاف وقت معمول، در وقت‌های اضافه حملات دو تیم برای زدن گل برتری ثمری نداشت و کار به ضربات پنالتی کشیده شد. در این ضربات، بازیکنان مس سونگون موفق‌تر عمل کرده و با گل کردن تمامی پنالتی‌های خود سند پیروزی تیمشان را امضا نمودند تا یک بار دیگر بر بام فوتسال ایران بایستند.

در ضربات پنالتی، فرهاد فخیم، مهدی جاوید، محمد شجری، سعید تقی‌زاده، سالار آقاپور و بابک نصیری برای مس و علی‌اصغر حسن‌زاده، سعید احمدعباسی، مرتضی عزتی، محمدرضا سنگ‌سفیدی و رایماندو برای گیتی‌پسند گلزنی کردند اما ضربه میثم برمشوری تبدیل به گل نشد.

دیدار رفت دو تیم در اصفهان با برتری 4 بر 3 تیم مس سونگون به پایان رسیده بود و بدین ترتیب نارنجی‌پوشان فوتسال آذربایجان با کسب پیروزی در هر دو بازی رفت و برگشت توانستند از عنوان قهرمانی خود دفاع کرده و جام را در خانه نگه دارند.

اصفهان ایران جهان فوتسال لیگ برتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر