کد خبر: 931939 A

مدیر توسعه و بازرگانى جهاد کشاورزى فارس در گفت و گو با ایلنا:

مدیر توسعه و بازرگانى سازمان جهاد کشاورزى فارس با بیان اینکه تبادلات گوشت مرغ در میان استان‌ها باعث شد قیمت این کالا در روزهاى اخیر افزایش یابد افزود: در تلاشیم تا با استفاده از گوشت هاى منجمد ذخیره اى و تامین نهاده‌ها ، قیمت مرغ در استان فارس را کاهش دهیم و نرخ مرغ را با در نظر گرفتن منافع تولید کننده و مصرف کننده به یک رقم واقعى برسانیم.

صمد رنجبرى در گفت و گو با ایلنا گفت: کمبود گوشت مرغ در سایر استان‌ها باعث شد که قیمت مرغ افزایش یابد به‌طورى که قیمت مرغ در استانى مانند یزد به مراتب گران تر از استان فارس است. 

وى افزود: توزیع مرغ منجمد توسط بخش توزیع مرغ پشتیبانى امور دام از روز‌های گذشته انجام شد و این واحد مرغ را کیلویى 13 هزار تومان در اختیار مردم و فروشگاه هاى زنجیره‌اى و تعاونى‌ها قرار  مى‌دهند.

 مدیر توسعه و بازرگانى سازمان جهاد کشاورزى فارس در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر منتظریم تا ستاد تنظیم بازار قیمت واقعى مرغ را اعلام کند خاطر‌نشان کرد: موضوع تعیین قیمت مرغ در دستور کار ستاد تنظیم بازار قرار دارد ودرصورت تعیین این قیمت در استان اجرا مى‌شود.

رنجبرى با بیان اینکه قیمت تولید کننده و مصرف کننده مرغ در روزهاى گذشته به ترتیب حدود 8 هزار و 12 هزار تومان بود ادامه داد: اما نباید فراموش کرد که حقیقتا این نرخ پاسخگوى تولید مرغ به هیچ وجه نبود چرا که این قیمت در ابتداى سال 98 اعلام شد.

مدیر توسعه و بازرگانى سازمان جهاد کشاورزى فارس با بیان اینکه از ابتداى سال 98 تاکنون هیچ قیمت جدید و افزایش قیمت در بخش مرغ نداشتیم، بیان کرد: افزایش قیمت‌ها باعث متضرر شدن مرغداران شده به طوری که مجبور شدند  از ابتداى سال جارى نهاده های دامی را با خسارت وارد کنند. 

رنجبرى با اشاره به اینکه تلاطم موجود بازار و افزایش هزینه تولید در روزهاى گذشته باعث مى شود که در تعیین قیمت مرغ تجدید نظر کنیم، خاطر نشان کرد: امیدواریم هرچه زودتر قیمت مصوب مرغ توسط ستاد تنظیم بازار مشخص شود.

مدیر توسعه و بازرگانى سازمان جهاد کشاورزى فارس در ادامه با اشاره به اینکه دولت در ماه‌هاى گذشته و زمانى که قیمت مرغ ارزان بود برای حمایت از مرغداران حمایت‌هایى را از آنها انجام مى‌داد، افزود: دولت با خریدارى مرغ از مرغداران آنها را نگهدارى و در حال حاضر روانه بازار کرده است.

وى با اشاره به اینکه در حال حاضر مردم هم از گوشت سفید و قرمز استقبال مى کنند، افزود: در حال حاضر اقشارى که از تمکن مالى پایین‌ترى برخوردارند از خرید گوشت مرغ استقبال مى کنند.

مدیر توسعه و بازرگانى سازمان جهاد کشاورزى فارس بیان کرد: شرایط موجود باعث شد صادرات مرغ استان متوقف شود.

 

استان فارس گوشت یزد استان ها تولید مرغ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر