کد خبر: 931833 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

فرمانده انتظامی شهرستان خلیل آباد گفت: با توجه به مطالعات و پژوهش های انجام شده طرح های متفاوتی در مبارزه و ریشه کنی معضل مواد مخدر وجود دارد لذا همزمان با اجراء این طرح ها ، اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید در اولویت کاری همه دستگاه ها باشد.

سرهنگ ولی‌الله غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد : هفته مبارزه با مواد مخدر فرصتی مناسب برای اجتماعی کردن مبارزه با این بلای خانمان سوز است و پلیس در رسیدن با این هدف به خصوص در این ایام از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی افزود: نهاد خانواده (والدین) و نهاد آموزشی (مدرسه، دانشگاه) و سایر دستگاه ها، باید جوانان را نسبت به آسیب هایی که از طرف دشمنان ملت ما بخصوص قشرجوان  را تهدید می کند آگاه کنند و آنان را در مسیر درست زندگی هدایت و مدیریت کرد.

فرمانده انتظامی خلیل آباد با بیان اینکه اعتیاد یک بیماری چند وجهی است که در تمام ابعاد اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، روانی و جسمانی زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد، بیان کرد: در جامعه‌ای مانند جامعه ما به عنوان یک جامعه پویا و جوان آسیب‌های بسیاری را به نسل جوان جامعه خواهد زد.

غلامی با اشاره به اینکه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر نیازمند مشارکت همگانی برای هدایت افکار عمومی است گفت: در حقیقت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر همان تلاش در جهت تغییر افکار افراد آسیب پذیر و آسیب دیده نسبت به معضل اعتیاد به مواد مخدر است.

وی با بیان اینکه امنیت آرمانی تنها با مشارکت عالمانه مردم میسر می شود اظهار کرد : شناسایی و رفع عوامل آسیب زایی اجتماعی از طریق مراکز علمی بسیار آسان تر بوده و با طرح آن در جلسات هم اندیشی دانشگاهی، راهکارهای رفع انها نیز دست یافتنی خواهد بود.

خانواده مبارزه با مواد مخدر مدرسه مواد مخدر گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر