کد خبر: 931804 A

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از مهر و موم ۲۷۷ واحد متخلف در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه ، ظفری پور رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی مهر و موم  ۲۷۷ واحد متخلف در استان کرمانشاه گفت:  ۲۲ هزار و ۲۳۲ مورد بازرسی در سطح استان کرمانشاه انجام شده که یک هزار و ۹۰ مورد غیر بهداشتی کشف و ۱۷ هزار و ۷۳ کیلوگرم فرآورده غیر بهداشتی معدوم شده است.

وی ابا اشاره به اینکه  ۵۳ پرونده قضائی در این باره تشکیل شده و  ۲۷۷ واحد در این راستا نیز مهر و موم شده است افزود: در همین راستا ۳۷۴ مورد نمونه‌برداری آزمایشگاهی انجام شده که یک هزار و ۸۷۰ مورد آزمایش بر روی آن‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: در حوزه کشتارگاه‌ها نیز ۲۰ هزار و ۱۰۵ رأس بز و گوسفند همچنین ۴۲۴۲ رأس گاو و گوساله کشتار شدند که ۶ هزار و ۳۸۳ کیلوگرم گوشت غیر بهداشتی در کشتارگاه‌ها معدوم شد.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه افزود: همچنین یک میلیون و ۳۲۲ هزار قطعه مرغ در کشتارگاه‌ها کشتار شدند که از این تعداد ۲۸ هزار و ۱۵۲ کیلوگرم غیربهداشتی معدوم شده است.

این مسئول ادامه داد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آمار معدوم‌سازی، بازرسی، آزمایشات انجام شده و پلمب واحد‌های غیربهداشتی مجموعاً ۳۰ درصد افزایش یافته است.

 

استان کرمانشاه غیر بهداشتی مهر وموم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر