کد خبر: 931709 A

مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان:

مدیرعامل سازمان آب و فاضلاب استان خراسان‌جنوبی گفت: 15 روستای این استان از ابتدای امسال با اجرای شبکه آبرسانی از چرخه آبرسانی سیار خارج شدند.

به گزارش ایلنا، حسین امامی هزینه اجرای شبکه آبرسانی این 15 روستا 24 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از ۶۴ روستای دیگر به شبکه آبرسانی متصل شوند.

امامی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی انجام شده، همه روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان تا دو سال آینده از آب پایدار بهره‌مند خواهند شد، افزود: برای روستا‌های با جمعیت پایین تر، آبرسانی سیار همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آبرسانی سیار به شهرستان‌های درمیان، نهبندان، سربیشه و زیرکوه  انجام شده است گفت: از ابتدای امسال تاکنون ماهانه به طور متوسط بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی شدند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان افزود: به دلیل بارندگی‌های خوب امسال و آبدهی قنوات، تعداد روستا‌های کمتری در بهار امسال به آبرسانی سیار نیاز داشتند، اما برای پیک تابستانه پیش بینی می‌شود به ۴۴۷ روستا آبرسانی با تانکر انجام شود.

امامی گفت: آبرسانی به روستاهای خراسان جنوبی با ۳۳ دستگاه تانکر انجام می‌شود و برای موارد ضروری هم شرکت آب و فاضلاب استان ۴ تانکر به صورت تملکی در اختیار دارد که پشتیبانی می‌کند.

آب و فاضلاب خراسان جنوبی شرکت آب و فاضلاب روستا برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر