کد خبر: 931663 A

امروز صورت گرفت؛

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت روز پنجشنبه از یک واحد تولید انواع نخ در شهرستان آبیک بازدید کرد و در جریان مسایل و مشکلات آن قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، فاز اول این شرکت در سال ۸۸ به بهره برداری رسیده و هم اینک در زمینه تولید انواع نخ‌، الیاف پلی استر، پارچه گردبافی، انواع رنگرزی پوشاک، ورق کارتن چندلایه و... فعالیت دارد.

این واحد تولیدی با ۲ هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ثابت، ظرفیت اسمی تولید ۳۸ هزار و ۸۵۰ دستگاه برای ۴۸۶ نفر اشتغالزایی کرده است.

فاز دوم این واحد تولیدی که طرح توسعه آن در حال اجرا است به زودی به بهره برداری رسیده و به ظرفیت تولید کارخانه افزوده می‌شود.

محصولات تولیدی این کارخانجات به عنوان محصولات بالادستی واحدهای تولید کننده انواع فرش ماشینی، پتو، پرده، پارچه‌های گردبافت، تخت بافت، پوشاک آنتی باکتریال ورزشی و پارچه‌های ظریف به ویژه چادر مشکی استفاده می‌شود.

مدیرعامل این شرکت در این بازدید گفت: برای اولین بار نخ ابریشم مصنوعی کشور در این شرکت تولید شد و زنجیره اول این شرکت در ابریشم مصنوعی و زنجیره‌های بعدی در بخش‌های دیگر راه اندازی شد.

حسین فلک فرسایی افزود: هشت زنجیره باید در این کارخانه راه اندازی شود که تاکنون پنج زنجیره احداث شده است و امروز به مناسبت دهه مبارک فجر واحد بافندگی را راه اندازی می‎‌کنیم.

وی گفت: هنوز راه صادرات برای محصولات کارخانه ما باز نشده است ولی به آذربایجان، ترکیه، عربستان و ... صادارت داشتیم که بعد از کرونا تعطیل شد.

در ادامه، خط تولید این شرکت با ۱۰۷ میلیارد تومان سرمایه گذاری و اشتغال ۷۰ نفر در زمینه تولید نخ افتتاح شد.

افتتاح ۲ واحد در شهرک صنعتی کاسپین، حضور در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان قزوین از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت به قزوین است.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

اشتغال سرمایه گذاری عربستان مشکلات وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر