کد خبر: 931592 A

استاندار آذربایجان شرقی:

استاندار آذربایجان شرقی نسبت به کاهش نرخ رشد جمعیت استان و امکان مواجهه استان با پدیده پیری جمعیت در سال‌های آتی هشدار داد و گفت: متاسفانه میزان رشد جمعیت در استان بسیار پایین‌تر از متوسط کشوری است و موضوعاتی همچون مهاجرفرستی استان نیز به این مشکلات دامن زد‌ه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا پورمحمدی در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی،سلامت، زنان و خانواده استان که با حضور معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان بیمه سلامت کشور برگزار شد، با تاکید بر اهمیت این کارگروه در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌های مهم استان، گفت: این کارگروه از جمله کارگروه‌های بسیار مهم در ذیل شورای برنامه‌ریزی است که جلسات آن به صورت مستمر و با حساسیت ویژه در استان برگزار می‌شود.

وی با تبیین دستاوردهای مهم دولت در بخش بیمه سلامت و نظام بهداشت و درمان گفت: عملکرد مجاهدانه مدافعان سلامت در ماه‌های گذشته بسیار مهم‌تر از سایر ادوار بوده که بدون شک این تلاش‌های ایثارگونه در تاریخ ثبت خواهد شد‌.

وی بیماری کرونا را امتحانی بزرگ در پیش روی نظام و مردم ایران برشمرد و افزود: بدون شک با عنایات الهی و همکاری مردم از این امتحان بزرگ الهی نیز در آینده نزدیک و با سربلندی عبور خواهیم کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در همین راستا اظهار داشت: به اذعان دوست و دشمن،برنامه‌ریزی‌های انجام شده در زمینه مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در کشور بسیار خوب بوده و سازمان بهداشت جهانی نیز عملکرد کشورمان در مقابله با این بیماری منحوس را موفق ارزیابی کرده است.

پورمحمدی ادامه داد: تمامی دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مسئول موظف به همکاری همه‌جانبه با دانشگاه علوم پزشکی برای ریشه کن کردن بیماری کرونا هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود نسبت به کاهش نرخ رشد جمعیت استان و امکان مواجهه استان با پدیده پیری جمعیت در سال‌های آتی هشدار داد و گفت: متاسفانه میزان رشد جمعیت در استان بسیار پایین تر از متوسط کشوری است و موضوعاتی همچون مهاجرفرستی استان نیز بر این مشکلات دامن زد‌ه است.

پورمحمدی همچنین خواستار ایجاد دبیرخانه سلامت در تمامی ادارات و اجرای سند جامع مقابله با بیماری‌های واگیر در استان شد.

آذربایجان شرقی خانواده رشد مشکلات معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر