کد خبر: 931571 A

عضو شورای شهر کرج:

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر کرج گفت: کُندی عملیات عمرانی پروژه احداث کنارگذر مهرشهر موجب نارضایتی شهروندان و تشدید ترافیک در منطقه شده است.

به گزارش ایلنا، مهدی حاجی قاسمی در چهل و سومین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر کرج در پیش از ظهر پنجشنبه با حضور اعضا کمیسیون، شهردار و معاونین در محل کارگاه پروژه کنارگذر مهرشهر با موضوع بررسی پیشرفت فیزیکی و موانع اجرایی پروژه برگزار شد، اظهار داشت: با افزایش خودروها و رشد جمعیت شهری ساماندهی و مدیریت ترافیک به یکی از مهمترین ضرورت های مدیریت شهری و شورای شهر تبدیل شده است.

دبیر شورای شهر کرج عنوان کرد: مدیریت شهری در سالهای اخیر و در راستای روان سازی ترافیک و تسهیل در عبور و مرور شهروندان و تقویت زیرساخت های شهر، اقدام به انجام پروژه های مختلف نظیر احداث پل ها، زیرگذر ها، بازگشایی معابر، بهسازی پیاده رو ها و آسفالت معابر کرده است.

وی از پیشرفت ۲۰ درصدی پروژه خبر داد و تصریح کرد: پروژه فوق ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) حد فاصل راه آهن تهران تبریز تا تقاطع مسیح پاکدل در کمربندی شرقی مهرشهر کرج است که از نیمه دوم سال ۹۷ آغاز شده است.

حاجی قاسمی بیان کرد: هدف از اجرای این پروژه را اجرای بزرگراه یادگار امام( ره) از کرج تا فرودگاه پیام عنوان کرد و افزود: بدیهی است اجرای این طرح موجب کاهش حجم ترافیک و رفع  گره های ترافیکی بخشی از کمربندی شرقی مهرشهر کرج خواهد شد.

وی بیان کرد: رفع ترافیک کمربندی شرقی مهرشهر، حذف تقاطعات همسطح حدفاصل راه آهن تهران تبریز تا تقاطع مسیح پاکدل، رفع مشکلات فزاینده ترافیکی ساعات اوج ترافیک در محدوده تقاطع بلوار دانش و راه آهن تهران تبریز و کاهش مصرف سوخت و مدیریت زمان شهروندان از ویژگی های این پروژه است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر کرج یادآور شد: پروژه ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) حدفاصل راه آهن تهران تبریز تا تقاطع مسیح پاکدل در سال ۹۷ به پیمانکار ابلاغ شد این طرح مذکور با هدف رفع گره های ترافیکی کمربندی شرقی مهرشهر کرج و تسهیل در تردد شهروندان در دستور کار قرار گرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: طول کل مسیر پروژه ۳۷۸۰ متر است که در راستای کاهش ترافیک، دوربرگردان جنوب به جنوب در تقاطع مترو تهران گلشهر و همینطور دوربرگردان های جنوب به جنوب و شمال به شمال راه آهن تهران تبریز در دستور کار قرار گرفته است.

عضو دوره پنجم شورای شهر کرج یادآور شد: مسیر پروژه تا حدود کیلومتر در ضلع غربی خیابان گلستان اجرا شده و در ادامه با گذر از خیابان مذکور به اراضی شرقی انتقال می یابد.

به گفته حاجی قاسمی، عملیات اجرایی پروژه از ادامه بزرگراه یادگار امام بعد از مسیر راه آهن تهران تبریز آغاز و پس از گذشت از تقاطع های بلوار دانش و خیابان ۲۰۰ در تقاطع بلوار مسیح پاکدل خاتمه خواهد یافت.

شورای شهر کرج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر