کد خبر: 931482 A

در هفته قوه قضائیه صورت گرفت؛

سامانه ارتباط تصویری شعب تحقیق دادسرای مرکز استان با زندان مرکزی قزوین در راستای تحقق دادرسی الکترونیک در هفته قوه قضائیه رونمایی شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، دادستان قزوین در حاشیه رونمایی از این سامانه گفت: امروزه فناوری‌های نوین و الکترونیک گسترش چشمگیری داشته و استفاده صحیح از این فناوری‌ها موجب بهبود و تسریع در ارائه خدمات می‌شود.

محمد قاسمی گفت: قوه قضاذیه نیز طی سال‌های اخیر اقدامات قابل توجهی را در راستای دادرسی الکترونیک و ارائه خدمات قضایی غیرحضوری برنامه‌ریزی و اجرایی کرده است و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک با استفاده از فناوری‌های نوین، دادرسی الکترونیک در قوه قضاییه کاملا محقق شود و شهروندان بدون مراجعه، خدمات قضایی را در سهولت کامل دریافت کند.

وی افزود: با حضور آیت الله رئیسی از سامانه‌های مختلف الکترونیکی رونمایی و راه اندازی شد و از این حیث شاهد یک تحول در قوه قضائیه در راستای دادرسی الکترونیک‌هستیم و بر همین اساس سامانه ارتباط تصویری شعب تحقیق دادسرای مرکز استان با زندان مرکزی قزوین راه اندازی شد.

دادستان مرکز استان قزوین در ادامه بیان داشت: دستگاه قضایی از تهدید کرونا به عنوان یک فرصت استفاده کرد و بر همین اساس، سامانه‌های مختلف الکترونیکی را به منظور ارائه غیرحضوری خدمات قضایی راه اندازی کرد و از این پس شعب تحقیق دادسرا در مواردی که نیاز به حضور متهم در دادسرا نباشد، از طریق این سامانه با زندان ارتباط تصویری برقرار و دفاعیات متهم را اخذ خواهند کرد.

قاسمی تاکید کرد: بی تردید استفاده از سامانه‌های الکترونیک در دستگاه قضایی به خصوص ارتباط تصویری با زندان موجب کاهش حوادث احتمالی اعزام و بدرقه زندانیان، کاهش هزینه‌ها و همچنین کاهش اطاله دادرسی را در پی خواهد داشت و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این ارتباط تصویری در تمامی شعب دادسرا برقرار شود.

در این ارتباط تصویری قاضی احمدی، دادیار دادسرای قزوین با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان به اخذ دفاعیات احدی از زندانیان پرداخت.

استان قزوین الکترونیک زندان فناوری قوه قضائیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر