کد خبر: 931248 A

معاون بهره برداری و توسعه‌ آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی:

معاون بهره برداری و توسعه‌ آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی در تشریح دلایل قطعی مکرر آب در نقاط مختلف تبریز، گفت: با شیوع کرونا ، مصرف آب در استان به ویژه کلانشهر تبریز ۱۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد‌خانی در گفت‌وگویی با بیان این‌که اکنون مردم بیش از حد میانگین آب مصرف می‌کنند، اعلام کرد: میانگین مصرف آب برای هر فرد در روز ۲۰۰ لیتر است در حالی که اکنون در تبریز هر فرد روزانه ۲۶۰ لیتر آب مصرف می‌کند.

وی افزود: با توجه به این‌که منابع استحصال آب تبریز محدود بوده و  امکان افزایش منابع آبی نیز وجود ندارد، مردم باید مصرف آب خود را مدیریت کنند.

معاون بهره برداری و توسعه‌ آب شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی افزود: با این‌که منابع استحصال آب تبریز محدود است ولی سال‌های گذشته این میزان آب جوابگوی مصرف مردم بود، اکنون نیز با صرفه جویی مردم در مصرف آب، می‌توان با همان میزان منابع، نیاز آبی مردم برطرف کرد.

خانی خاطرنشان کرد: مردم برای رعایت مسائل بهداشتی آب مصرف کنند ولی در مقابل از مصرف آب در موارد غیرضروری و غیربهداشتی مانند شستن خودرو، حیاط خانه و آبیاری باغچه خودداری کنند.

وی مدیریت مصرف آب توسط مردم را تنها راه چاره برای جلوگیری از قطعی آب دانست و گفت: مصرف بیش از حد آب توسط شهروندان، باعث قطعی مکرر آب می‌شود.

خانی تاکید کرد: مردم در طول تابستان که پیک مصرف آب است، باید اصل صرفه جویی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه منابع آبی تبریز از سد زرینه رود، سد نهند و چاه‌های دامنه‌ی کوه سهند تامین می‌شود، اظهارکرد: تمامی منابع آبی با آخرین ظرفیت در حال بهره برداری هستند و به دلیل این‌که با تمام ظرفیت مورد استفاده قرار می‌گیرند در برخی موارد دچار حادثه‌ از جمله قطعی برق و خرابی پمپ می‌شویم.

 

برق صرفه جویی مصرف بیش از حد معاون آب و فاضلاب آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر