کد خبر: 931241 A

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری خبرداد:

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین گفت: اصلاح هندسی میدان مادر شهر قزوین به دلیل شکل هندسی، نحوه ورود و خروج خودروها و میزان تصادفات انجام می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، شیما زرآبادی‌پور در جلسه شورای ترافیک استان، اظهار کرد: در صورت اصلاح هندسی این میدان، علاوه بر کاهش تصادفات، نظم بهتری در ترافیک این محدوده ایجاد می‌شود و روان‌سازی ترافیک در محدوده گسترده‌تر، کاهش اتلاف زمان و صرفه‌جویی در مصرف سوخت را در پی دارد.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری افزود: ساماندهی طرح ورودی بیمارستان کوثر مستلزم همکاری مجموعه‌هایی مانند دانشگاه آزاد اسلامی، بیمه تامین اجتماعی، آستان قدس، بیمارستان کوثر و شرکت توزیع نیروی برق است که در محدوده مکانی یاد شده واقع شده‌اند.

زرآبادی‌پور در خصوص طرح ساماندهی خیابان امام خمینی(ره) اضافه کرد: برای ساماندهی این خیابان طرح‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت ترافیکی مورد نظر است که در طرح بلندمدت علاقه‌مند به اجرای طرح‌هایی مانند احداث تراموا هستیم، ضمن اینکه در بازه‌ زمانی میان مدت می‌توان طرح ترافیک ساعتی و در کوتاه مدت برنامه‌هایی مانند مناسب‌سازی پیاده‌روها و افزایش جذابیت پیاده‌روی را به اجرا درآورد.

وی تصریح کرد: راهبرد ما در این خیابان توسعه پارکینگ نیست و باید بحث روانی ناشی از ترافیک را هم مدنظر داشت.

این مسئول در خصوص تاکسی‌های فرسوده سطح شهر، عنوان کرد: شورای اسلامی شهر قزوین لایحه‌ای را به تصویب رساند تا بر اساس آن، تسهیلات بانکی را برای خروج تاکسی‌های فرسوده از ناوگان در نظر بگیرد.

 سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری با اشاره به تردد تاکسی‌های فرسوده با وضعیت فنی و ظاهری نامناسب در سطح شهر بر اهمیت همکاری نهادهای مربوط در ساماندهی آنها تاکید کرد.

 

بیمارستان تسهیلات بانکی حمل و نقل حمل و نقل و ترافیک شهرداری شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر