کد خبر: 931116 A

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان خبرداد:

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین از اجرای طرح تدبیر ویژه مدیران مدارس ابتدایی قزوین در ۵۳۳ واحد آموزشی دوره ابتدایی دولتی و غیر دولتی که دارای مدیریت مستقل هستند، خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، سید یداله حسینی اظهار کرد: مدرسه محوری رویکرد اصلی آموزش و پرورش است که بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، مدرسه صرفا کارکرد آموزشی نداشته، بلکه رسالت اصلی آن بسترسازی برای دستیابی دانش آموزان به توانایی‌ها در ساحت‌های شش‌گانه آموزشی است.

معاون اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه طرح تدبیر تلاشی برای ارتقای مدیریت مدرسه در مسیر سند تحول بنیادین است، افزود: مهمترین و اصلی‌ترین هدف اجرای این طرح بهبود فرآیندهای مدیریت مدرسه به منظور ارتقای سطح عملکرد و کیفیت آن است.

حسینی ادامه داد: این طرح در راستای سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان و مدیران، انتصاب و انتخاب مدیران مدارس، نظام تضمین کنترل کیفیت مدارس و... در سال تحصیلی جاری اجرا شد.

وی اضافه کرد: طرح تدبیر دارای هشت فرآیند شامل برنامه ریزی، آموزش و یادگیری، فعالیت‌های مکمل و فوق برنامه، مشارکت همکاران، اولیا و دانش آموزان، سلامت و ایمنی در مدرسه، اداری و مالی مدرسه، نظارت و ارزیابی و خلاقیت است.

این مسئول با اشاره به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس، افزود: برخی از برنامه‌های این طرح تا اول اسفند ۹۸ اجرا شد و مابقی فعالیت‌های پیش بینی شده به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، ایجاد وحدت رویه در خود ارزیابی پایانی سال و جلوگیری از تضییع حقوق مدارس در شبکه مجازی انجام گرفت.

حسینی بیان کرد: سامانه تدبیر برای ثبت خود ارزیابی پایانی مدارس از پنجم تا ۲۰ تیرماه فعال خواهد بود و مناطق آموزشی مختار هستند ارزیابی‌های بیرونی برنامه تدبیر را به صورت حضوری، الکترونیکی یا تلفیق هر دو روش انجام دهند.

استان قزوین دارای ۹۲۲ مدرسه ابتدایی در سطح استان است.

اداره کل آموزش و پرورش استان استان قزوین حقوق مدرسه آموزش ابتدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر