کد خبر: 931093 A

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: فاز نخست بزرگترین واحد مسقف تولید و تکثیر ماهیان زینتی جهان در استان قزوین شهریور ماه امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، فاطمه خمسه در جریان بازدید استاندار قزوین از بزرگترین واحد مسقف تولید و تکثیر  ماهیان زینتی در دنیا که در شهرک صنعتی لیا در دست احداث است، اظهار کرد: این واحد در سه فاز در دست اجراست که فاز نخست آن با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و با ظرفیت تولید سالانه ۱۰ میلیون قطعه ماهیان زینتی تا پایان شهریور ماه امسال آماده بهره برداری می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با بیان اینکه تاکنون ۴۵۰ میلیارد ریال برای ساخت این واحد از سوی بخش خصوصی هزینه شده است، گفت: این واحد پس از بهره برداری سالانه قادر به تولید و تکثیر ۳۰ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی خواهد بود.

خمسه یادآور شد: با راه انداری این واحد ظرفیت تولید و تکثیر ماهیان سنتی در استان به ۲ برابر افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این واحد قزوین به قطب صادرات ماهیان زینتی در کشور و خاورمیانه تبدیل می شود،گفت: با راه اندازی این واحد برای ۸۰ نفر به طور مستقیم اشتغالزایی می شود.

این مسئول یادآور شد: تولید آکواریوم و غذاهای ماهیان زینتی از دیگر بخش‌های در دست احداث این واحد تولیدی هستند.

در این نشست پیرامون موضوع تامین آب و گاز این واحد بحث و گفت و گو شد و مقرر شد با همراهی شرکت شهرک های صنعتی قزوین نیازهای زیرساختی این واحد تامین شود.

هم اکنون سالانه ۲۷ میلیون قطعه انواع ماهیان زینتی در قزوین پرورش و تولید می شود ۸۸ واحد در استان قزوین به تولید و تکثیر ماهیان زینتی می پردازند.

استان قزوین جزو سه استان برتر کشور در زمینه تولید و تکثیر ماهیان زینتی است.

استان قزوین بخش خصوصی جهان سازمان جهاد کشاورزی استان گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر