کد خبر: 931066 A

فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد:

فرمانده مرزبانی ناجا در آستارا گفت : مرزبانان کشور در 3 ماهه نخست امسال بیش از 37 تن مواد مخدر کشف کردند.

به گزارش ایلنا از آستارا، فرمانده مرزبانی ناجا امروز در بازدید از پاسگاه های شهرستان مرزی آستارا با اشاره به پیشرو بودن  مرزبانان گیلان در خط مقدم جبهه مبارزه با سوداگران مرگ گفت : از ابتدای امسال تاکنون، مرزبانان کشور بیش از 37 تن انواع مواد مخدر را کشف و ضبط کرده اند که در مقایسه با پارسال ۸۷ درصد بیشتر است.

سردار سرتیپ احمد گودرزی افزود: به رغم مشکلاتی که شیوع ویروس کرونا در کشورمان ایجاد کرد ، مرزبانان با تلاش فراوان توانستند۲۷۰ قاچاقچی ، شرور و معاند را نیز در این مدت دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: با قاچاقچیانی که کالاهای ضد فرهنگی را هم از طریق دریا وارد می کنند برخورد جدی می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تقویت نیروهای مرزبانی گیلان گفت: به زودی شناورهای تیزرو را دراختیار مرزبانی گیلان قرار می دهیم که یکی از آنها یک فروند شناور 60 فوتی است.

سردار سرتیپ احمد علی گودرزی با اشاره به آمادگی پاسگاه های مرزبانی و همچنین توان عملیاتی نیروهای مرزبانی هنگ مرزی آستارا ، اضافه کرد: امنیت بسیار خوبی را در این خط مرزی شاهد هستیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وجود272 کیلومتر مرز دریایی گیلان و 38 کیلومتر مرز خشکی در آستارا گفت : مرزهای گیلان از مرزهای امن کشور و در عین حال از مرزهای زیبا و گردشگر پذیر شمال ایران به شمار می رود که در حوزه مبارزه با کالای قاچاق و محصولات ضد فرهنگی فعال است.

سردار سرتیپ احمد علی گودرزی افزود: با کشور جمهوری آذربایجان در زمینه های مبارزه با انواع قاچاق و سایر موارد مرزی و همچنین در بحث های اقتصادی ، رفت و آمد های مرزی و کرونا همکاری خوبی داریم.

 وی  افزود : بیش از 90 درصد کشفیات تریاک در دنیا را نیروهای انتظامی و مرزبانی  جمهوری اسلامی ایران و 46 درصد مرفین جهان را هم پلیس ایران کشف و ضبط  می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به همکاری مداوم مرزبانان کشور با مرزبانان جمهوری آذربایجان در اربعین حسینی گفت : پارسال بیش از 20 هزار زائر خارجی اربعین از مرز آستارا عبور کردند که با استقبال خوب کشورمان و ارائه خدماتی مثل نوحه‌خوانی و توزیع زیارت نامه امام حسین (ع) به زبان آذری و انگلیسی راهی زیارت سالار شهیدان اباعبدالله الحسین علیه السلام شدند.

سردار سرتیپ احمد علی گودرزی اضافه کرد: با توجه به استقبال و بدرقه شایسته کشورمان از این زوار هر ساله این جمعیت نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری دارد و تعداد زوار خارجی ورودی از مرز آستارا ، پارسال در مقایسه با 2 سال گذشته 30 درصد بیشتر بود.

جمهوری اسلامی ایران قاچاق کشف و ضبط مرگ مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر