کد خبر: 931035 A

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان:

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان 2 قاتل مسلحی که در فروردین ماه سال جاری با شلیک سلاح شکاری جوانی ۲۵ ساله را در شهر زاهدان به قتل رساندند، دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ ابراهیم ملاشاهی گفت: در ساعت ۵ بعداز ظهر روز بیستم فروردین ماه سال جاری، در پی گزارش یک مورد مرگ مشکوک، در بلوار دانشگاه شهر زاهدان، بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه کارآگاهان پلیس آگاهی، مشخص شد جوانی ۲۵ ساله بر اثر شلیک گلوله سلاح شکاری به شدت مجروح و بر اثر خون ریزی زیاد قبل از رسیدن نیرو‌های امدادی جان سپرده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده به پرونده بلافاصله تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت آغاز که با حضور در صحنه قتل و انجام تحقیقات میدانی دریافتند که ۲ فرد موتورسوار ناشناس، با شلیک سلاح شکاری این فرد را که در حال حرکت در پیاده رو خیابان بوده مجروح و به سرعت از محل متواری شده اند.

سرهنگ ملاشاهی بیان داشت: تلاش پلیس برای شناسایی و دستگیری قاتلان ادامه داشت تا اینکه مأموران در جریان تحقیقات تخصصی خود پی به اختلاف قبلی این جوان با باجناق ۳۵ ساله اش برده و با هماهنگی قضایی او را به پلیس آگاهی دعوت کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با حضور این فرد در پلیس آگاهی و اظهارات ضد و نقیض او، شک مأموران در نقش داشتن وی در این جنایت به یقین تبدیل که در ادامه بازجویی‌های تخصصی پلیس این فرد به قتل باجناقش که با همدستی یکی از دوستان خود و با انگیزه انتقام جویی و تسویه حساب اختلافات قبلی، مرتکب شده بودند اعتراف کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه همدست قاتل پس از ارتکاب به این جنایت به مکانی نامعلوم فرار کرده بود تلاش پلیس برای دستگیری او ادامه داشت تا اینکه با انجام یکسری اقدامات تخصصی مخفیگاه این متهم ۲۷ ساله در یکی از روستا‌های شهرستان هامون شناسایی و روز گذشته متهم در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه پس از ۷۰ روز فرار دستگیر شد.

سرهنگ ملاشاهی با اشاره به کشف سلاح شکاری استفاده شده در این قتل، طی بازرسی از مخفیگاه متهم خاطر نشان کرد: عاملان این جنایت با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

استان سیستان و بلوچستان پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان قتل جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر